Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 5 hodin.
Časová náročnost je přibližně 5 hodin.

Ve Velké nad Veličkou na jihovýchodní Moravě začíná naučná stezka Javořinská, procházející nádhernou krajinou na samé hranici se Slovenskem. Naučná stezka vede územím Bílých Karpat pod jejich nejvyšším vrcholem, Velkou Javořinou, vypínající se do nadmořské výšky 976 metrů.

Stezka je dlouhá 23 kilometrů a z velké většiny vede po místních a zpevněných cestách, a tak ji zvládnou i cyklisté. Pěší ji pak mohou absolvovat celou, případně v její krátké (5 kilometrů) nebo střední (16 kilometrů) verzi. Po cestě se nachází celkem 14 zastavení s informačními tabulemi, na kterých se zájemci dozví zajímavosti z historie, etnografie a tradic, ale i přírody oblasti. Nejkrásnější úsek je pravděpodobně ten Národní přírodní rezervací Javořina se zachovalým bukovým pralesem až na Velkou Javořinu.

Naučná stezka začíná u vlakového nádraží ve Velké nad Veličkou, a tak se sem snadno dostanou i ti, kteří nemají vlastní auto. V Javorníku je třeba rozhodnout se pro případnou krátkou cestu, v Podširockých mlýnech pak pro střední nebo dlouhou.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Velká nad Veličkou
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.88069, 17.51255)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Javořinská naučná stezka s úžasnými výhledy

3.3 km
Větrný mlýn Kuželov
Technické památky

Větrný mlýn v Kuželově je národní kulturní památka a jeden z mála dochovaných větrných mlýnů tzv. holandského typu v ČR. Nachází se na nezalesněném hřbetu Bílých Karpat n...

Kuželov
3.9 km
Ski areál Filipov
Lyžování

U obce Javorník nedaleko Uherského Hradiště se na jihovýchodní Moravě, jen co by kamenem dohodil od slovenských hranic, rokládá Ski areál Filipov.

Lyžařské středisko v n...

Velká nad Veličkou
7.8 km
Rozhledna Radošov
Rozhledny

Nedaleko Veselí nad Moravou najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy jedinečnou rozhlednu, vystavěnou na počest známého vinařského regionu ve tvaru číše vína.

Dřevěná rozh...

Veselí nad Moravou
11.0 km
Rozhledna Travičná
Rozhledny

Jižně od Tvarožné Lhoty v okrese Hodonín se k nebi vypíná rozhledna Travičná.

Telekomunikační vysílač s vyhlídkovou plošinou ve 33 metrech je první rozhlednou v Chráněné...

Tvarožná Lhota
11.9 km
Koupaliště Hluk
Koupání

V Hluku na vás čekají bazén pro plavce a brouzdaliště pro děti, v rámci obou najdete vodní atrakce pro pobavení. Vykoupete se tady i za chladnějšího počasí, voda je totiž...

Hluk
12.7 km
Městské muzeum Veselí nad Moravou
Muzea a historie

Ve Veselí nad Moravou na jižní Moravě sídlí v nejstarší městské části muzeum s rozsáhlými sbírkami z okolí města i celého Horňácka.

Městské muzeum Veselí nad Moravou si ...

Veselí nad Moravou
13.8 km
Žerotín - 322 m n.m.
Turistika

U obce Radějov na území Bílých Karpat se na jihovýchodní Moravě k nebi vypíná vrch Žerotín. 322 metrů vysoká hora je porostlá vinohrady, ovocnými sady a políčky a z jejíh...

Radějov
14.3 km
Koupaliště Nivnická riviéra
Koupání

V malé obci Nivnice v podhůří Bílých Karpat najdete rekrační středisko Nivnická riviéra. Jeho centrem jsou nově opravený plavecký bazén s proměnlivou hloubkou a bazén pro...

Nivnice