Kontakt
  • Modrá 233, Modrá
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Modré u Velehradu, jen co by kamenem dohodil od Uherského Hradiště, najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy jedinečnou botanickou a sladkovodní expozici s názvem Živá voda.

Na správném místě jsou tady hlavně ti, kteří se chtějí seznámit s živočichy a rostlinami řek, potoků a tůní Moravy. Venkovní část expozice představuje různé moravské biotopy, podzemní patra pak nabízí pohled přímo pod hladinu. Ten je možné užít si u 6,5 metru hlubokého jezera s mnoha druhy ryb, ale hlavně v největší atrakci Živé vody, podvodním tunelu v přírodě. Tunel se nachází 3,5 metru pod vodní hladinou a je dlouhý celých 8 metrů, na jedné jeho straně je možné pozorovat ryby chladných vod, na straně druhé velké ryby a ryby dravé. Unikátem expozice jsou jeseteři a také hned několik vyz velkých, největších sladkovodních ryb světa.

Kdo do Modré zavítá v létě, může se osvěžit v přírodním koupališti s brouzdalištěm, zásobovaných podzemním pramenem. Pro děti jsou v Živé vodě připraveny doplňovačky, kvízy nebo výtvarné aktivity.

Expozice Živé vody je možné prohlédnout si samostatně nebo s průvodcem, k dispozici jsou také speciální akce jako potápěčské expedice nebo přednášky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Modrá
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.1032, 17.40938)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Živá voda - vodní tunel

0.2 km
Archeoskanzen Modrá u Velehradu
Muzea a historie

V Modré u Velehradu na jihovýchodní Moravě stojí velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví.

V Archeoskanzenu Modrá se návštěvníci mohou těšit na ideální podobu ...

Modrá
1.8 km
Rozhledna Modrá
Rozhledny

V Modré, asi 5 kilometrů od Uherského Hradiště, stojí na návrší Židoviny na okraji vinice rozhledna Modrá.

Z 12 metrů vysoké dřevěné rozhledny se třemi patry jsou za pří...

Modrá
3.1 km
Sportpark Rybníček - Človíčkova stezka
Jiné atrakce

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště na jihovýchodní Moravě se nachází rozsáhlý sportovní a relaxační areál, kde si na své přijde celá rodina.

Součástí Sportparku Rybníč...

Staré Město
3.3 km
Koupaliště Širůch
Koupání

Ve Starém Měste najdete koupaliště, které nabízí 50metrový venkovní plavecký bazén se skluzavkou a brouzdaliště pro děti.

Pro ně je připraveno také dětské hřiště se spou...

Staré Město
3.5 km
KOVOZOO Staré Město
Jiné atrakce

KOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která se nachází v areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jejím cílem je ukázat návštěvníkům, že i z...

Staré Město
3.5 km
Rozhledna Maják Šrotík
Rozhledny

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště najdete zábavní park Ekoland společnosti REC Group. Jeho součástí je maják, ze kterého jsou hezké kruhové výhledy do okolí.

27metrov...

Staré Město
3.6 km
Muzeum bonsají Isabelia
Zoologické a botanické zahrady

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště našlo svůj domov muzeum, které ocení zejména milovníci netradičních dřevin. Isabelia je muzeum bonsají, a tak se tady návštěvníci moh...

Staré Město
3.6 km
Muzeum tupeské keramiky
Muzea a historie

Jen před pár lety bylo v Tupesích na uherskohradišťsku otevřeno muzeum, jehož cílem je představit tradici hrnčířského a keramického řemesla v regionu.

Muzeum tupeské ker...

Tupesy