Kontakt
  • Zámek 1, Zruč nad Sázavou
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V okrese Kutná Hora ve středních Čechách najdou návštěvníci ve stejnojmenném městě zámek Zruč nad Sázavou.

Už ve 14. století stával ve Zruči takzvaný Starý zámek, v polovině 16. století přestavěný na renesanční reprezentační sídlo. Svoji stávající, novogotickou podobu získal zámek na konci 19. století.

Pozůstatky původního hradu si zájemci mohou ve Zruči prohlédnout dodnes, a to v podobě bateriové věže nebo jihovýchodní bašty. Kromě toho tady na ně čeká Malý prohlídkový okruh, který je zavede do Reprezentační pracovny, Zelené jídelny, Zrcadlového sálu nebo Zlatého salonku. Velký okruh je pak obohacen o kapli svatého Jana Nepomuckého a zámeckou věž, ze které jsou hezké výhledy do okolí.

Nejen děti potěší výstava "Království panenek" s rozsáhlou sbírkou historických hraček, za prohlídku pak určitě stojí expozice "Od verpánku k Baťovi" a unikátní a interaktivní "Vodácké muzeum".

Zámek obklopuje hezký park s naučnou stezkou.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Zruč nad Sázavou
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.74442, 15.1015)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Zruč nad Sázavou

1.6 km
Rozhledna Babka
Rozhledny

U Zruče nad Sázavou mezi Prahou a Jihlavou najdou návštěvníci na místě zvaném "Mezi cestami" v nadmořské výšce 451 metrů pěknou dřevěnou rozhlednu s kovovým schodištěm.

...
Zruč nad Sázavou
3.0 km
Vodní dům
Jiné atrakce

Severně od obce Hulice se na břehu vodní nádrže Želivka ve východních Čechách nachází jedinečná atrakce, která potěší hlavně milovníky vody.

Vodní dům je návštěvnické st...

Hulice
4.1 km
Včelí svět
Jiné atrakce

V budově bývalé školy v Hulicích (okres Benešov) je otevřena unikátní expozice, která představuje hravým způsobem život včelstva a jejich produkty. Expozice záměrně vynec...

Hulice
6.4 km
Zámek Kácov
Hrady a zámky

V Kácově ve středních Čechách nedaleko od Prahy stojí nad řekou Sázavou barokní zámek, jehož historie sahá až do poloviny 15. století.

Tehdy na místě dnešního zámku Káco...

Kácov
10.3 km
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče - v rekonstrukcii
Rozhledny

ROZHLEDNA JE V SOUČASNOSTI Z DŮVODU REKONSTRUKCE UZAVŘENA.

Nedaleko obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou stojí rozhledna, postavená velmi unikátním způsobem. Její konstrukc...

Bohdaneč
10.5 km
Zřícenina hradu Chřenovice
Zříceniny

Chřenovice je zřícenina gotického hradu ze 13. století u řeky Sázavy. Jednalo se strážní hrad nad soutokem řeky Sázavy s potokem Jestřebnice. Ve 14. století byl hrad maje...

Chřenovice
10.8 km
Let větroněm
Jiné atrakce

Zažijte nezapomenutelný zážitek letu bez motoru v moderním větroňi. Uklidněte svůj dech a počkejte, až vás aerovlek rozpohybuje směrem kupředu. Letadlo se lehce vznese do...

Zbraslavice
10.8 km
Let větroněm
Jiné atrakce

Zažijte nezapomenutelný zážitek letu bez motoru v moderním větroňi. Uklidněte svůj dech a počkejte, až vás aerovlek rozpohybuje směrem kupředu. Letadlo se lehce vznese do...

Zbraslavice