Kontakt
  • Zámek 20, Vimperk
Popis atrakce

Ve Vimperku v jižních Čechách se nad ústím Křesanovského potoka do řeky Volyňky k nebi vypíná zámek, vystavěný na místě původního gotického hradu.

V 17. století byl hrad přestavěn na renesační zámek, jeho současná novorenesanční podoba je pak dílem druhé poloviny 19. století. Dlouhou dobu patřil zámek Schwarzenbergům, po druhé světové válce však byl zkonfiskován. Dnes je ve vlastnictví státu a prochází rekonstrukcí.

Prohlídka Horního zámku zavede návštěvníky do interiérů před rekonstrukcí, kde se dozví podrobnosti o historii od středověku až do současnosti. Dolní zámek ukáže unikátní výzdobu jihovýchodního křídla s unikátním a výborně dochovaným renesančním trámovým stropem.

Na zámku sídlí Muzeum Vimperka a zájemci si tady mohou samostatně prohlédnout několik výstav na téma šumavské přírody, sklářství a knihtisku a také galerii, kde se pravidelně pořádají výstavy.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.05441, 13.77187)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Vimperk

0.7 km
Městské koupaliště Vimperk
Koupání

Od poloviny června do poloviny září se můžete přijít osvěžit na koupaliště ve Vimperce. Nedaleko od centra města tady najdete hned tři bazény.

Plavecký bazén je dlouhý 2...

Vimperk
5.9 km
Rozhledna Mařský vrch
Rozhledny

Asi 8 kilometrů na sever od Vimperka stojí na kopci Mařský vrch stejnojmenná rozhledna s kaplí.

Z 12metrového Mařského vrchu jsou za příznivého počasí hezké výhledy na č...

Svatá Maří
7.8 km
Rozhledna Boubín
Rozhledny

V nadmořské výšce skoro 1 400 metrů nad mořem stojí na Šumavě na stejnojmenném vrchu rozhledna Boubín. Rozhledna byla vystavěna teprve před několika lety, už před tím bys...

Buk
7.8 km
Boubín
Turistika

Boubín je třetí nejvyšší vrch v Jihočeském kraji. Spolu s ostře tvarovaným Bobíkem tvoří charakteristickou siluetu Šumavy viditelnou i ze vzdálených míst. Na vrcholu je v...

Buk
11.2 km
Lanové centrum PROUD Zadov
Adrenalinové atrakce

V Zadově na Šumavě se nachází dobrodružné centrum, kde si na své přijde celá rodina, parta přátel nebo firemní kolektiv.

Lanové centrum PROUD nabízí lanové přechody, dře...

Stachy
12.7 km
Klostermannova rozhledna
Rozhledny

Na šumavském vrcholu Javorník stojí Klostermannova rozhledna, kamenná vyhlídková věž s později vybudovanou betonovou nástavbou.

40metrová stavba byla pojmenována podle s...

Vacov
NaVylet.cz