Kontakt
  • GPS: 48.73976, 16.75617
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V jihomoravských Valticích v okrese Břeclav stojí zámek, zapsaný jako součást Lednicko-valtického areálu na seznam UNESCO.

Už ve 13. století se na místě dnešního zámku nacházel hrad, později přestavěný na renesanční a na přelomu 17. a 18. století potom na barokní reprezentační sídlo. Až do druhé světové války patřil rodu Lichtenštejnů, dnes je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti.

Návštěvníci si ve Valticích mohou v rámci okruhu s průvodcem prohlédnout na dvacet reprezentativních místností vybavených dobovým nábytkem. Čeká na ně také výstava na téma křižáctví a expozice loutkových divadel nebo výstava "Kult koně". V rámci speciálních prohlídek je pak možné nahlédnout také do zákulisí barokního divadla, do zámecké kaple a dalších objektů v rámci areálu.

Zámek obkloupuje rozsáhlý přírodně krajinářský park, který byl založen už v první polovině 18. století, navštívit je možné také bylinkovou zahradu.

Může se Vám hodit: ubytování Valtice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.73976, 16.75617)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Valtice

0.1 km
Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny
Muzea a historie

Jihomoravské Valtice na samé hranici s Rakouskem jsou domovem zajímavého Muzea vinařství, zahradnictví a krajiny".

Muzeum, sídlící v budově z druhé poloviny 17. století,...

Valtice
0.9 km
Půjčovna kol Valtice
Jiné atrakce

Lednicko-valtický areál, okolí Pálavy a Dolní Rakousko jsou místa, pro které je vyjížďka na kole jako stvořená. Nenáročný terén, zajímavé památky, krásná příroda i vinné ...

Valtice
1.7 km
Naučná stezka bosou nohou
Turistika

Jihozápadně od Valtic na jižní Moravě našla na samé hranici Česka s Rakouskem svůj domov jedinečná naučná stezka. Stezka bosou nohou byla otevřena teprve v roce 2013 a z ...

Valtice
1.7 km
Muzeum železné opony
Muzea a historie

Ve Valticích na jižní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranic s Rakouskem, se nachází muzeum, které potěší hlavně milovníky vojenské a válečné historie.

Muzeum želez...

Valtice
6.3 km
Lanové centrum Hájenka
Adrenalinové atrakce

V Břeclavi na jižní Moravě se v Parku Hájenka v prostředí valtického lesa nachází Lanové centrum PROUD.

Kromě lanového parku s vysokými překážkami je v Břeclavi k dispoz...

Břeclav
6.9 km
Apollonův chrám s vyhlídkou
Jiné atrakce

U Lednice na jižní Moravě stojí na návrší na břehu Mlýnského rybníka jedna z architektonických památek Lednicko-valtického areálu, Apollonův chrám.

Apollonův chrám byl ...

Lednice
7.2 km
Naučná stezka Lednické rybníky
Turistika

Jižně od Lednice mezi Břeclaví a Mikulovem se návštěvníci jižní Moravy mohou těšit na hezkou procházku kolem nádherných rybníků. Okolo Lednických rybníků tady vede naučná...

Lednice
7.4 km
Svět divočiny
Zoologické a botanické zahrady

V centru Lednice na jižní Moravě, jen co by kamenem dohodil od Lednicko-valtického areálu, se nachází Svět divočiny. Pojmenována tak byla příhodně výstava fotografií z ex...

Lednice