Kontakt
  • GPS: 50.7423, 14.31088
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Přímo v centru Benešova nad Ploučnicí stojí sedm historických budov, které spadají pod zámecký komplex. Jsou mezi nimi horní a dolní zámek, tři paláce, kostel Narození Panny Marie a kaple Bolestné Matky Boží.

Oba zámky pochází z první poloviny 16. století a dodnes je spojuje krytá chodba vedoucí kolem ohradní zdi. Dolní zámek se skládá ze tří samostatých paláců, Janova, Wolfova a Černínského, všechny jsou přitom přístupné veřejnosti, stejně jako Horní zámek.

Zámky jsou krásnou ukázkou takzvané saské renesance, která stojí na pomezí vladislavské gotiky a renesance, a jsou jedněmi z nejvýznamějsích památek u nás. Návštěvníci si na celkem čtyřech okruzích mohou prohlédnout expozici, která představuje život šlechty v minulosti.

Starschedelovský dům byl postaven na místě bývalé kamenické dílny, později byl dokonce součástí pivovaru, renesanční Konojedovský dům zase býval špitálem a renesanční podobu má také dům Schönfeldovský.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Benešov nad Ploučnicí
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.7423, 14.31088)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Benešov nad Ploučnicí

0.6 km
Ploučnická vyhlídka
Rozhledny

Původně se nazývala rozhledna císaře Františka Josefa, dnes se netradiční, 10metrové stavbě říká jednoduše Ploučnická vyhlídka.

Rozhledna je spíše vyhlídkovým altánem, n...

Benešov nad Ploučnicí
0.8 km
Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí
Koupání

Na okraji města Benešov nad Ploučnicí najdete koupaliště s 40metrovým bazénem a dětským brouzdalištěm. K odpočinku slouží rozsáhlá travnatá plocha, k aktivitám naopak vyb...

Benešov nad Ploučnicí
3.6 km
Kamenná rozhledna Kohout
Rozhledny

U obce Valkeřice jižně od Benešova nad Ploučnicí v severních Čechách stojí na plochém čedičovém vrcholu Kohout stejnojmenná kamenná rozhledna.

Rozhledna Kohout má tvar v...

Benešov nad Ploučnicí
5.1 km
Rozhledna na Sokolím vrchu
Rozhledny

Asi 4 kilometry západně od Děčína a 1,5 kilometru od obce Dobrná stojí na stejnojmenném kopci s nadmořskou výškou 512 metrů rozhledna Sokolí vrch.

51 metrů vysoká železo...

Dobrná
5.9 km
Rozhledna Velký Chlum
Rozhledny

Asi 5 kilometrů od Děčína se nad obcí Horní Chlum vypíná kopec Velký Chlum a na něm stejnojmenná rozhledna.

Z částečně kamenné, částečně zděné 19metrové věže ve tvaru vá...

Děčín
6.7 km
Naučná stezka Okolím Karlovských rybníků za poznáním
Jiné atrakce

U Karlovky jižně od České Kamenice v severních Čechách našla svůj domov naučná stezka, která své návštěvníky provede kolem místních rybníků. Karlovské rybníky jsou celkem...

Velká Bukovina
6.9 km
Koupaliště Žandov
Koupání

V nádherném prostředí rekreačního areálu Žandov najdete koupaliště s velkým plaveckým bazénem o délce 50 a šířce 40 metrů a bazénem pro děti.

Relaxovat a opalovat se můž...

Žandov
6.9 km
Rozhledna Strážný vrch
Rozhledny

Na Strážném vrchu u Merboltic asi 5 kilometrů od Benešova nad Ploučnicí kdysi stávaly turistická chata a dřevěná vyhlídková věž.

Dnes tady najdete 12metrovou dřevěnou ro...

Merboltice