Kontakt
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

V Bělé pod Bezdězem stojí na mírné vyvýšenině barokní zámek stejného jména.

Zámek Bělá pod Bezdězem byl vystavěn na místě bývalé tvrze, pocházející pravděpodobně z počátku 14. století. Tvrz byla nejprve přestavěna renesančně, následně barokně a nakonec na ní byly provedeny klasicistní úpravy. Na začátku 20. století byly v zámku zřízeny úřednické byty, které je tady z větší části možné najít dodnes.

Návštěvníci si tady mohou prohlédnout expozici "Na Valdštejnském panství" věnovanou Karlu Hynku Máchovi, toaletní věž se sbírkou nočníků, spojovací chodbu a kapli svatého Josefa nebo gotické zámecké sklepení. Za zmínku stojí také Dětská manufaktura, která seznamuje se životem na bělském zámku ve 2. polovině 18. století, kdy se tady nacházely továrna a výchovně vzdělávací ústav.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Bělá pod Bezdězem
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.5014, 14.80711)
Google mapy (navigace)
Anonym • čvc 2023
„Hledal jsem otevírací dobu a nenašel!!!Jestli někde je,tak dobře schovaná!!!Za mne tučné minus!!!!“
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Bělá pod Bezdězem

1.2 km
Koupaliště Bělá pod Bezdězem
Koupání

V okrajové části města Bělá pod Bezdězem se rozkládá koupaliště napájené vodou z Bělského potoka. Koupaliště bylo otevřeno už v roce 1933 a jeho centrem je velká nádrž o ...

Bělá pod Bezdězem
3.2 km
Sportovně-rekreační areál Vrchbělá
Jiné atrakce

Ve Vrchbělé nedaleko Bělé pod Bezdězem najdou návštěvníci severních Čech hezký sportovně-rekreační areál se spoustou atrakcí, na nichž si přijdou na své děti i dospělí.

...
Bělá pod Bezdězem
4.9 km
Bezvel
Turistika

Bezvel (340 m n. m.) je vrch 1,5 kilometru severně od obce Katusice. Na vrchu stojí vodárna s dvěma kruhovými prvky a osamocená stupňovitá skalní věž vysoká asi 10 metrů....

Katusice
7.1 km
Naučná stezka Klokočským lesem
Turistika

U Bakova nad Jizerou severně od Mladé Boleslavi si přijdou na své všichni, kteří se chtějí projít hezkou přírodou a dozvědět se při tom spoustu zajímavého.

Naučná stezk...

Bakov nad Jizerou
7.5 km
Hrad Bezděz
Hrady a zámky

V severních Čechách, asi 20 kilometrů od České Lípy, se na hoře Velký Bezděz k nebi vypíná dominanta širokého okolí, hrad Bezděz.

Hrad nechal už ve 13. století vystavět ...

Bezděz
8.6 km
Zřícenina hradu Zvířetice
Zříceniny

Zvířetice jsou rozsáhlá zřícenina hradu ze 14. století nad vsí Podhradí. Rod zakladatelů zde zůstal až do počátku 16. století a měl celou řadu potomků, vnuků a pravnuků. ...

Bakov nad Jizerou
8.8 km
Židovský vrch
Turistika

Židovský vrch je hora ležící asi 1 kilometr od obce Okna. Je tvořen svrchnokřídovými křemennými pískovci a jeho strmé svahy lemují četné pískovcové terasy, věže a další z...

Okna
8.8 km
Stáj Štěpán
Koně, jezdectví

V Krásné Vsi u Mladé Boleslavi, jen co by kamenem dohodil na severovýchod od Prahy, se bude líbit hlavně milovníkům koní.

Sídlí tady Stáj Štěpán, která vznikla v roce 20...

Katusice