Kontakt
  • GPS: 50.61599, 15.30984
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Do Semil v severních Čechách by se měli vypravit všichni, kteří mají rádi procházky přírodou s nádhernými výhledy. Čeká tady na ně Kamenického stezka, zpřístupněná už ve 40. letech minulého století.

Stezka, pojmenovaná po tehdejším propagátorovi turistiky a autorovi řady publikací Janu Kamenickém, je dlouhá 5,5 kilometru a vede z Bítouchova do Spálova. Po její trase je rozmístěno hned několik vyhlídek - z Kopáňky se otevírají pohledy na Semily, z Peretky na jez na Jizeře, z Jiřičky na Krkavčí skále pak na masiv Sokolích skal. Vyhlídky Peršinka a Moravská Jiřička jsou zarostlé, naopak výhled z poslední vyhlídky, zvané Myší skála, patří mezi ty nejkrásnější v oblasti.

Kamenického stezka kopíruje částečně žlutou a částečně modrou turistickou značku, a tak se na ní nikdo neztratí. Stezka vede souběžně se známější stezkou Riegrovou, jen vysoko nad ní. Do Bítouchova se dá dojet autem, kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, může jet vlakem do Semil, odkud to bude k začátku stezky asi 1,5 kilometru. Vlak jezdí také do Spálova.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Semily
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.61599, 15.30984)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídky na Kamenického stezce

0.6 km
Riegrova naučná stezka Údolím Jizery
Turistika

Severně od Semil na území Přírodní rezervace Údolí Jizery u Semil a Bítouchova v severovýchodních Čechách si příznivci pěší turistiky mohou projít zajímavou naučnou stezk...

Semily
0.7 km
Vyhlídka Krkavčí skála
Rozhledny

Na břehu řeky Jizery u Semil se na území přírodní rezervace Údolí Jizery u Semil a Bítouchova v severovýchodních Čechách nachází hezká vyhlídka.

Vyhlídka Krkavčí skála ...

Chuchelna
2.3 km
Muzeum a Pojizerská galerie Semily
Muzea a historie

V Semilech v severovýchodních Čechách si v rodném domě Ivana Olbrachta našly svůj domov Muzeum a Pojizerská galerie Semily.

V jednom z nejstarších domů ve městě, pocháze...

Semily
3.5 km
Ski areál Kozákov
Lyžování

U obce Kozákov nedaleko od Semil leží v severovýchodních Čechách v nadmořské výšce 630-735 metrů Ski areál Kozákov.

Lyžařské středisko na severním svahu stejnojmenného ...

Chuchelna
3.6 km
Cimrmanova nejnižší rozhledna na světě
Rozhledny

Do Semil v severovýchodních Čechách by měli vyrazit všichni příznivci známého českého génia a vynálezce Járy Cimrmana i milovníci recese. Severovýchodně od centra města n...

Semily
3.9 km
Koupaliště Železný Brod
Koupání

Na koupališti v Železném Brodě najdou návštěvníci dva bazény: velký 50metrový bazén a dětský bazén o délce 20 metrů se skluzavkou. Kromě plavání se mohou věnovat i dalším...

Železný Brod
4.0 km
Bozkovské dolomitové jeskyně
Jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně se nacházejí asi 1 km severně od obce Bozkov. Představují nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jsou geologickou lokali...

Bozkov
4.1 km
Rozhledna u chaty Kozákov
Rozhledny

Na nejvyšší hoře Českého ráje se nachází stejnojmenný vysílač a rozhledna v jednom. Pod nimi najdete už od 30. let 20. století Riegrovu turistickou chatu.

Z vyhlídkového...

Radostná pod Kozákovem