Kontakt
  • GPS: 49.92231, 16.57409
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Mezi Lanškrounskými rybníky v severovýchodních Čechách vyrostla nad sjezdovkou na Kypuši v nadmořské výšce 450 metrů malá, ale pěkná rozhledna.

Kamenná vyhlídková věž z dřevěným krytým ochozem dostala název Hláska a veřejnosti byla otevřena v roce 2015. Vysoká je 8,6 metru a má 22 schodů, vinou vzrostlých stromů se z její plošiny ve výšce 4 metrů otevírají ale jen omezené výhledy, a to na část Lanškrounských rybníků, Suchý vrch, Bukovou horu nebo Jeřáb.

Rozhledna je volně přístupná a kdo sem vyrazí autem, může jet až k Olšovému rybníku, odkud je to podél něj k bývalé sjezdovce asi 500 metrů, o něco dál se pak po žlutě značené turistické trase projdou ti, kteří zaparkují v osadě Obora. Zoufat ale nemusí ani výletníci, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu: do Lanškrouna jezdí vlak a po žluté značce jsou to sem soubežně s naučnou stezkou Lanškrounské rybníky asi 4 kilometry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lanškroun
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.92231, 16.57409)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídková věž Hláska na Kypuši

0.7 km
Naučná stezka Lanškrounské rybníky
Jiné atrakce

V Lanškrouně ve východních Čechách se nachází přírodní park Lanškrounské rybníky, kterým vede stejnojmenná naučná stezka.

Naučná stezka Lanškrounské rybníky prochází kol...

Lanškroun
2.3 km
Nový zámek u Lanškrouna
Hrady a zámky

Nový zámek u Lanškrouna, známý také jako Zámeček, je krásná a historická budova, která se nachází mezi Rudolticemi a Lanškrounem. Původně byl součástí rozsáhlého barokníh...

Rudoltice
3.0 km
Městské muzeum na zámku Lanškroun
Muzea a historie

V Lanškrouně nedaleko od Pardubic stojí zámek, jehož nejstarší část bývala součástí augustiniánského kláštera vystavěného už na konci 14. století.

V 16. století zámek zí...

Lanškroun
4.1 km
Třebovské stěny
Turistika

Nedaleko České Třebové ve východních Čechách se nachází Třebovské stěny, asi 5 kilometrů dlouhý zalesněný hřbet.

Stěny, jejichž nejvyšším vrcholem je Palice (613 m n. m....

Česká Třebová
4.7 km
Rozhledna Mariánka
Rozhledny

U Horní Čermné severně od Lanškrouna najdou návštěvníci severovýchodních Čech 503 metrů vysokou Mariánskou horu s rozhlednou.

23 metrů vysoká rozhledna Mariánka byla vy...

Lanškroun
5.2 km
Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy
Turistika

U Lanškrouna západně od Šumperka na severní Moravě najdou návštěvníci zajímavou naučnou stezku, která je provede nádhernou krajinou údolí Moravské Sázavy, táhnoucím se me...

Lanškroun
8.3 km
Naučná stezka Údolím Skuhrovského potoka
Turistika

U České Třebové se bude líbit všem, kteří se chtějí projít nádhernou krajinou podél podhorského potoka a ještě se u toho dozvědět spoustu zajímavého. Na naučné stezce Údo...

Česká Třebová
9.4 km
Městské muzeum Česká Třebová
Muzea a historie

V České Třebové, jen co by kamenem dohodil od Svitav, sídlí muzeum, které návštěvníkům představí město coby důležitý dopravní uzel.

Městské muzeum Česká Třebová si pro z...

Česká Třebová