Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Kralupech nad Vltavou ve středních Čechách se k nebi vypíná pískovcový vrch Hostibejk a kolem něj stejnojmenná přírodní památka, oblíbený cíl výletů místních i návštěvníků.

Na místě, kde kdysi bývalo pohanské obětiště, dnes stojí hezky zrekonstruovaný vyhlídkový altán. Postavil ho kralupský architekt Anton Karban už v první polovině 20. století poté, co byl do té doby holý vrch zalesněn a přeměněn v městský park. Kdo sem vystoupá, bude za vynaloženou námahu odměněn nádhernými výhledy na celé Kralupy, ale také na Mělník nebo České středohoří.

Na Hostibejk vede z vlakového nádraží v Kralupech zeleně značená turistická trasa a pěšina, které se říká Svojsíkova cesta, stoupá sem také ale bezmála 200 poměrně strmých schodů. Kdo by se při jejich zdolávání unavil, může se občerstvit ve stylové výletní restauraci, jen co by kamenem dohodil od altánu.

Přírodním parkem vede naučná stezka se 6 zastaveními s informačními panely na téma historie a přírody Hostibejku, ale nezapomnělo se tady ani na nejmenší návštěvníky, na které tady čeká hřiště s dřevěnými atrakcemi.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Kralupy nad Vltavou
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.24224, 14.3056)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídka na vrchu Hostibejk

0.3 km
Městské muzeum v Kralupech nad Vltavou
Muzea a historie

V Kralupech nad Vltavou, jen co by kamenem dohodil severně od Prahy, má svůj domov městské muzeum, které si pro své návštěvníky připravilo celou řadu stálých expozic.

"A...

Kralupy nad Vltavou
0.5 km
Dvořákova stezka
Jiné atrakce

Do Nelahozevsi severně od Prahy by měli vyrazit milovníci české hudby. V roce 1841 se tady totiž narodil známý skladatel Antonín Dvořák, jehož fanoušci si tady dodnes moh...

Nelahozeves
1.5 km
Koupaliště Kralupy nad Vltavou
Koupání

Koupaliště v Kralupách nad Vltavou najdete v klidné části města nedaleko řeky. Před několika lety bylo kompletně zrekonstruováno.

Návštěvníkům nabízí 50metrový plavecký ...

Kralupy nad Vltavou
2.1 km
Zámek Nelahozeves
Hrady a zámky

Jen co by kamenem dohodil na sever od Prahy se nachází jedna z nejvýznamnějších pozdně renesančních staveb u nás.

Zámek Nelahozeves byl vystavěn v polovině 16. století a...

Nelahozeves
4.3 km
Zámek Veltrusy
Hrady a zámky

Jen co by kamenem dohodil severně od Prahy se ve Veltrusech nachází vrcholně barokní zámek stejného jména. Zámek byl vystavěn v první polovině 18. století, původně jako m...

Veltrusy
6.4 km
Muzeum másla v Máslovicích
Muzea a historie

V Máslovicích u Kralup nad Vltavou severně od Prahy má svůj domov úzce zaměřené muzeum, jediné svého druhu ve střední Evropě.

Malé máslovické muzeum másla si pro své náv...

Máslovice
6.7 km
Městské muzeum Velvary
Muzea a historie

Velvary ve středních Čechách, jen co by kamenem dohodil od Prahy, jsou domovem muzea, otevřeného už ve 30. letech minulého století.

Městské muzeum Velvary si pro své náv...

Velvary
7.0 km
Malovarský rybník
Koupání

V Malovarech, místní části města Velvary severně od Prahy se roprostírá Malovarský rybník, místními nazývaný často Malvaňák. Rybník byl založen už v první polovině 16. st...

Velvary