Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Nedaleko od Valašské Senice se na území Javorníků v Chráněné krajinné oblasti Beskydy na samé hranici Česka se sousedním Slovenskem k nebi vypíná Makyta. Hora s vrcholem v nadmořské výšce 923 metrů je nejvyšší a nejmohutnější v celém hraničním pohoří.

Vrch, považovaný za jeden z nejhezčích v celém pomezí, je zalesněný a rozhledna, která tady dříve stávala, už neexistuje, a tak výhledy z něj už dnes nejsou žádné. Návštěvníci tady ale najdou dřevěný přístřešek, kde si mohou odpočinout, nedaleko odsud pak taky hezkou studánku, a tak výstup určitě stojí za to.

Zdejší les pralesovitého typu je domovem celé řady vzácných živočichů a při troše štěstí je tady možné zahlédnout rysa, kočku divokou, vlka nebo medvěda.

Makyta leží na křižovatce turistických tras vedoucích jak z české, tak ze slovenské strany a také na jednom ze zastavení naučné stezky Javorníky - západ. Výstup je poměrně náročný a je možné podniknout ho třeba po červeně značené hřebenovce Javorník – Kohútka – Radošov – Pulčín nebo po modré z Čubova kopce či zelené ze slovenských Laz pod Makytou.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Valašská Senice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.26085, 18.16295)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vrch Makyta – 923 m n.m.

5.2 km
Koupaliště Valašská Senice
Koupání

Ve Valašské Senici na východní Moravě se na samé hranici Česka se Slovenskem nachází zrekonstruované a modernizované koupaliště.

Koupaliště je centrem sportu a rekreace....

Valašská Senice
6.7 km
Pulčín - Hradisko
Turistika

Pulčín - Hradisko je národní přírodní rezervace nedaleko Pulčína - místní části obce Francova Lhota. Důvodem ochrany je výskyt zajímavých skalních útvarů. Zdejší skalní s...

Francova Lhota
6.7 km
Ski areál Kohútka
Lyžování

Nedaleko od Vsetína na východní Moravě se přímo na hranici se Slovenskem na území Javorníků rozkládá Ski areál Kohútka. Návštěvníkům je ve středisku v nadmořské výšce 715...

Nový Hrozenkov
7.7 km
Rozhledna Čubův kopec
Rozhledny

U Francovy Lhoty na východní Moravě se na samé hranici Česka se sousedním Slovenskem k nebi do nadmořské výšky 720 metrů vypíná Čubův kopec s rozhlednou.

Dřevěná rozhle...

Francova Lhota
9.6 km
Čertovy skály
Turistika

Čertovy skály jsou zajímavý skalní útvar a přírodní památka při severním okraji obce Lidečko. Jedná se o 150 metrů dlouhou pískovcovo-slepencovou lavici s až 25 metrů vys...

Lidečko
10.1 km
Přírodní koupaliště Na Stanoch
Koupání

Areál přírodního koupaliště Na Stanoch najdete v oblasti městyse Nový Hrozekov. Jeho centrem je umelě vytvořené jezero, nebo také "Balaton" či "Kačák", jak ho nazývají mí...

Nový Hrozenkov
12.7 km
Lačnovské skály
Turistika

Nedaleko od obce Lačnov na východní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranice se Slovenskem, se rozkládá nevelká skalní oblast Lačnovské skály.

Pískovcový skalní masi...

Lačnov
13.9 km
Ski areál Kyčerka
Lyžování

Velké Karlovice na východní Moravě nedaleko od hranic se sousedním Slovenskem se staly domovem hezkého lyžařského střediska.

Ski areál Kyčerka si pro návštěvníky připrav...

Velké Karlovice