Kontakt
  • Modrá 134, Velehrad
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

V Modré u Velehradu na jihovýchodní Moravě našlo hned vedle místního Archeoskanzenu svůj domov zajímavé terárium. V největším teráriu na Moravě čeká na návštěvníky celá řada živočišných druhů z pralesa, pouští i polopouští.

K vidění je tady v desítkách terárií v suterénu bývalého hotelu U Velehradu asi 100 exotických živočichů více než 50 druhů - ještěrky, hadi, pavouci, želvy, žáby, štíři, ale také kajman. Nechybí dravé kajmanky, barvy měnící chameleoni, bazilišci nebo varani, ale ani smrtelně jedovatá kobra červená či pralesničky, známé také jako šípové žáby.

Terárium mohou navštívit jak jednotlivci, tak větší skupiny, školám a školkám jsou k dispozici výukové a zážitkové prohlídky a programy.

Terárium je součástí komplexu Archeoskanzenu Modrá, kde mohou ti, kteří si chtějí výlet na jižní Moravu prodloužit, navštívit třeba kostelík svatého Jana, biocentrum Živá voda, oboru s pratury, kaskádu rybníků či Centrum Slováckých tradic s muzeem vinařství a pálenicí.

U terária se dá bez problémů parkovat, kdo by sem chtěl jet vlakem, musí do Starého Města u Uherského Hradiště, odkud je to ale ještě asi 5 kilometrů pěšky. Do Modré ale jezdí také autobus.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Velehrad
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.10328, 17.40435)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Terárium Modrá

0.2 km
Archeoskanzen Modrá u Velehradu
Muzea a historie

V Modré u Velehradu na jihovýchodní Moravě stojí velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví.

V Archeoskanzenu Modrá se návštěvníci mohou těšit na ideální podobu ...

Modrá
0.4 km
Živá voda - vodní tunel
Jiné atrakce

V Modré u Velehradu, jen co by kamenem dohodil od Uherského Hradiště, najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy jedinečnou botanickou a sladkovodní expozici s názvem Živá vo...

Modrá
1.8 km
Rozhledna Modrá
Rozhledny

V Modré, asi 5 kilometrů od Uherského Hradiště, stojí na návrší Židoviny na okraji vinice rozhledna Modrá.

Z 12 metrů vysoké dřevěné rozhledny se třemi patry jsou za pří...

Modrá
3.3 km
Muzeum tupeské keramiky
Muzea a historie

Jen před pár lety bylo v Tupesích na uherskohradišťsku otevřeno muzeum, jehož cílem je představit tradici hrnčířského a keramického řemesla v regionu.

Muzeum tupeské ker...

Tupesy
3.3 km
Sportpark Rybníček - Človíčkova stezka
Jiné atrakce

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště na jihovýchodní Moravě se nachází rozsáhlý sportovní a relaxační areál, kde si na své přijde celá rodina.

Součástí Sportparku Rybníč...

Staré Město
3.5 km
Koupaliště Širůch
Koupání

Ve Starém Měste najdete koupaliště, které nabízí 50metrový venkovní plavecký bazén se skluzavkou a brouzdaliště pro děti.

Pro ně je připraveno také dětské hřiště se spou...

Staré Město
3.6 km
Rozhledna Maják Šrotík
Rozhledny

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště najdete zábavní park Ekoland společnosti REC Group. Jeho součástí je maják, ze kterého jsou hezké kruhové výhledy do okolí.

27metrov...

Staré Město
3.7 km
KOVOZOO Staré Město
Jiné atrakce

KOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která se nachází v areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jejím cílem je ukázat návštěvníkům, že i z...

Staré Město