Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Kontakt
  • GPS: 50.11008, 14.40229

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Popis atrakce

V pražské Bubenči se nachází historická čistírna odpadních vod s unikátním podzemím.

Čistírna byla vystavěna v letech 1901-6 a svémů původnímu účelu sloužila až do roku 1967, kdy ji nahradila stavba nová. Dnes je čistírna významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství a národní kulturní památkou otevřenou veřejnosti.

Návštěvníci si Starou čistírnu mohou prohlédnout v rámci prohlídky s průvodcem. Podívají se při ní do původních prostor s pozůstatky starých technologických zařízení. Uvidí přitom jak technologie pro vlastní čištění odpadních vod a související provoz (např. kalové hospodářství), tak pro zajištění pohonu strojů (parní strojovna a kotelna). Těšit se mohou také na původní plány, historické fotografie a filmový dokument z roku 1943.

Komu při prohlídce vyhládne, může se občerstvit ve stylové kavárně Café TOVÁRNA.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.11008, 14.40229)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

0.7 km
Zoologická zahrada Praha
Zoologie a botanika

Zoo Praha leží v dolní části pražské Troje. Jde o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Podílí se n...

Praha - Troja
2.0 km
Muzeum městské hromadné dopravy
Muzea a historie

V Praze 6, Střešovicích, má v bývalé tramvajové vozovně z roku 1909 svůj domov jedinečná sbírka památek z historie pražské městské hromadné dopravy v Praze.

Návštěvníci ...

Praha - Střešovice
2.1 km
Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha
Sakrální pamětihodnosti

Katedrála sv. Víta v Praze představuje absolutní vrchol gotické architektury v ČR. Je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i k...

Praha - Malá Strana
2.1 km
Lapidárium Národního muzea
Muzea a historie

Na pražském výstavišti v Holešovicích má sídlo největší státní veřejně přístupná historická sbírka kamenosochařství a architektonické plastiky u nás.

Lapidárium Národníh...

Praha - Holešovice
2.1 km
Národní zemědělské muzeum Praha
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí ve funkcionalistické budově ze 30. let minulého století muzeum, jehož počátky sahají až do roku 1891.

Národní zemědělské muzeum si pro své návštěv...

Praha - Holešovice
2.1 km
Národní technické muzeum
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí Národní technické muzeum, největší muzeum se sbírkami technického charakteru u nás. Muzeum bylo založeno už v roce 1908 a dnes nabízí návštěvníkům ...

Praha - Holešovice
2.2 km
Pražský hrad
Hrady a zámky

V samém centru Prahy se vysoko nad řekou Vltavou na vrchu Opyš k nebi vypíná Pražský hrad, dřívější sídlo českých knížat a králů, dnešní sídlo prezidenta republiky a jede...

Praha - Malá Strana
2.2 km
Pedagogické muzeum J. A. Komenského
Muzea a historie

V Praze na Malé Straně sídlí v historických budovách ze 14. století, v Domě U Zlatého slunce a v Domě U Zlatého šífu, Pedagogické muzeum J. A. Komenského.

Muzeum bylo za...

Praha - Malá Strana