Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Kontakt
  • GPS: 50.11008, 14.40229

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Popis atrakce

V pražské Bubenči se nachází historická čistírna odpadních vod s unikátním podzemím.

Čistírna byla vystavěna v letech 1901-6 a svémů původnímu účelu sloužila až do roku 1967, kdy ji nahradila stavba nová. Dnes je čistírna významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství a národní kulturní památkou otevřenou veřejnosti.

Návštěvníci si Starou čistírnu mohou prohlédnout v rámci prohlídky s průvodcem. Podívají se při ní do původních prostor s pozůstatky starých technologických zařízení. Uvidí přitom jak technologie pro vlastní čištění odpadních vod a související provoz (např. kalové hospodářství), tak pro zajištění pohonu strojů (parní strojovna a kotelna). Těšit se mohou také na původní plány, historické fotografie a filmový dokument z roku 1943.

Komu při prohlídce vyhládne, může se občerstvit ve stylové kavárně Café TOVÁRNA.

ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.11008, 14.40229)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

0.7 km
Zoologická zahrada Praha
Zoologie a botanika

Zoo Praha leží v dolní části pražské Troje. Jde o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Podílí se n...

Praha - Troja
2.0 km
Muzeum městské hromadné dopravy
Muzea a historie

V Praze 6, Střešovicích, má v bývalé tramvajové vozovně z roku 1909 svůj domov jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v Praze.

Návštěvníci se v Muz...

Praha - Střešovice
2.1 km
Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha
Sakrální pamětihodnosti

Katedrála sv. Víta v Praze představuje absolutní vrchol gotické architektury v ČR. Je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i k...

Praha - Malá Strana
2.1 km
Národní technické muzeum
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí Národní technické muzeum, největší muzeum se sbírkami technického charakteru u nás. Muzeum bylo založeno už v roce 1908 a dnes nabízí návštěvníkům ...

Praha - Holešovice
2.1 km
Lapidárium Národního muzea
Muzea a historie

Na pražském výstavišti v Holešovicích má sídlo největší státní veřejně přístupná historická sbírka kamenosochařství a architektonické plastiky u nás.

Lapidárium Národníh...

Praha - Holešovice
2.1 km
Národní zemědělské muzeum Praha
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí ve funkcionalistické budově ze 30. let minulého století muzeum, jehož počátky sahají až do roku 1891.

Národní zemědělské muzeum si pro své návštěv...

Praha - Holešovice
2.2 km
Mořský svět
Zoologie a botanika

Mořský svět v Praze - Holešovicích je unikátní soukromý projekt, který vznikl v roce 2002. Můžete zde vidět více než 350 druhů živočichů a největší nádrž, kterou obývají ...

Praha - Holešovice
2.2 km
Pedagogické muzeum J. A. Komenského
Muzea a historie

V Praze na Malé Straně sídlí v historických budovách ze 14. století, v Domě U Zlatého slunce a v Domě U Zlatého šífu, Pedagogické muzeum J. A. Komenského.

Muzeum bylo za...

Praha - Malá Strana