Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Dobřan jižně od Plzně stojí Šlovický vrch, bývalý vojenský prostor, kam se ještě nedávno nesmělo a kde dnes návštěvníci najdou netradiční vyhlídkovou mohylu.

Mohyla na Šlovickém vrchu je vysoká 8 metrů a má hned dvě vyhlídkové terasy, ze kterých se otevírají pěkné pohledy směrem na jih a jihozápad, na velkou část jižního Plzeňska. Aby každý věděl, na co se dívá, byla tady nainstalována panoramatická mapa s popisky.

Kromě mohyly ale byla na Šlovickém vrchu vysazena také pěkná alej, ale hlavně tady byla zřízena rezervace pro divoké koně. Stádečko exmoorských poníků pomáhá spásat louky a vytvářet tak prostředí příznivé pro život chráněných rostlinných a živočišných druhů, mezi nimi například kuňky žlutobřiché nebo vzácných motýlů.

Na rozvoji Šlovického vrchu se pořád pracuje, už teď ale vyhledávaným místem pro odpočinek a procházky. V pohodě se sem přitom dostanou jak řidiči, tak ti, kteří nemají vlastní dopravu: z železniční stanice v Dobřanech je to sem pěšky jenom kousek.

Může se Vám hodit: ubytování Dobřany (okres Plzeň-jih)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.66615, 13.32125)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Šlovický vrch s vyhlídkovou mohylou

3.5 km
Pilotem na zkoušku - privátní let
Adrenalinové atrakce

Fanouškové létajících zážitků zbystřete. Odteď si totiž kromě vyhlídkového létání můžete vyzkoušet letadlo rovnou řídit a stát se na chvilku pilotem opravdického letounu....

Líně
7.6 km
Památník obětem zla - Meditační zahrada
Památníky

V městské části Plzně, Doudlevicích se rozkládá hezká Meditační zahrada s památníkem, který má připomínat utrpení obětí totalitních režimů.

Zahradu s Památníkem obětem ...

Plzeň - Doudlevce
8.6 km
Jízdárna Vozkovi
Koně, jezdectví

Naše jízdárna je určena pro lidi s normálními příjmy a láskou ke koním. Svého koně si u nás najde jak úplný začátečník, tak pokročilý jezdec. Nemusíte se bát k nám přijít...

Úherce
8.9 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek z...

Plzeň - Bory
8.9 km
Zámek Nebílovy
Hrady a zámky

Na jižním Plzeňsku stojí ve stejnojmenné obci hezký barokní zámek Nebílovy.

Na místě dnešního zámku bývala dříve renesanční tvrz, později přestavěná na arkádový zámeček,...

Nebílovy
9.1 km
Industriální stezka - Stopovačka DEPO2015
Technické památky

Vydejte se po stopách historie areálu DEPO2015!

21.11.1869 otevírá podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar a začíná tak psát zajímavou a mnohdy...

Plzeň - Jižní předměstí
9.2 km
Rozhledna Křížový vrch
Rozhledny

V okrese Plzeň se u Chotěšova nachází Křížový vrch, poutní místo s kostelem. Ten je dnes přestavěn na rozhlednu, která je pro návštěvníky otevřena v turistické sezóně.

K...

Chotěšov
9.4 km
Koupaliště Tlučná
Koupání

V Tlučné u Plzně najdete koupaliště s 50metrovým plaveckým bazénem a 25metrovým dětským bazénem se skluzavkou a brouzdalištěm pro ty nejmenší návštěvníky.

Dětem je k dis...

Tlučná