Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Dobřan jižně od Plzně stojí Šlovický vrch, bývalý vojenský prostor, kam se ještě nedávno nesmělo a kde dnes návštěvníci najdou netradiční vyhlídkovou mohylu.

Mohyla na Šlovickém vrchu je vysoká 8 metrů a má hned dvě vyhlídkové terasy, ze kterých se otevírají pěkné pohledy směrem na jih a jihozápad, na velkou část jižního Plzeňska. Aby každý věděl, na co se dívá, byla tady nainstalována panoramatická mapa s popisky.

Kromě mohyly ale byla na Šlovickém vrchu vysazena také pěkná alej, ale hlavně tady byla zřízena rezervace pro divoké koně. Stádečko exmoorských poníků pomáhá spásat louky a vytvářet tak prostředí příznivé pro život chráněných rostlinných a živočišných druhů, mezi nimi například kuňky žlutobřiché nebo vzácných motýlů.

Na rozvoji Šlovického vrchu se pořád pracuje, už teď ale vyhledávaným místem pro odpočinek a procházky. V pohodě se sem přitom dostanou jak řidiči, tak ti, kteří nemají vlastní dopravu: z železniční stanice v Dobřanech je to sem pěšky jenom kousek.

Může se Vám hodit: ubytování Dobřany (okres Plzeň-jih)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.66615, 13.32125)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Šlovický vrch s vyhlídkovou mohylou

3.5 km
Pilotem na zkoušku - privátní let
Adrenalinové atrakce

Fanouškové létajících zážitků zbystřete. Odteď si totiž kromě vyhlídkového létání můžete vyzkoušet letadlo rovnou řídit a stát se na chvilku pilotem opravdického letounu....

Líně
7.6 km
Památník obětem zla - Meditační zahrada
Památníky

V městské části Plzně, Doudlevicích se rozkládá hezká Meditační zahrada s památníkem, který má připomínat utrpení obětí totalitních režimů.

Zahradu s Památníkem obětem ...

Plzeň - Doudlevce
8.6 km
Jízdárna Vozkovi
Koně, jezdectví

Naše jízdárna je určena pro lidi s normálními příjmy a láskou ke koním. Svého koně si u nás najde jak úplný začátečník, tak pokročilý jezdec. Nemusíte se bát k nám přijít...

Úherce
8.9 km
Zámek Nebílovy
Hrady a zámky

Na jižním Plzeňsku stojí ve stejnojmenné obci hezký barokní zámek Nebílovy.

Na místě dnešního zámku bývala dříve renesanční tvrz, později přestavěná na arkádový zámeček,...

Nebílovy
8.9 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek z...

Plzeň - Bory
9.1 km
Industriální stezka - Stopovačka DEPO2015
Technické památky

Vydejte se po stopách historie areálu DEPO2015!

21.11.1869 otevírá podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar a začíná tak psát zajímavou a mnohdy...

Plzeň - Jižní předměstí
9.2 km
Rozhledna Křížový vrch
Rozhledny

V okrese Plzeň se u Chotěšova nachází Křížový vrch, poutní místo s kostelem. Ten je dnes přestavěn na rozhlednu, která je pro návštěvníky otevřena v turistické sezóně.

K...

Chotěšov
9.4 km
Koupaliště Tlučná
Koupání

V Tlučné u Plzně najdete koupaliště s 50metrovým plaveckým bazénem a 25metrovým dětským bazénem se skluzavkou a brouzdalištěm pro ty nejmenší návštěvníky.

Dětem je k dis...

Tlučná