Kontakt
  • Nedošín, Litomyšl
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Severně od centra Litomyšle v místní části Nedošín najdou návštěvníci rybník Velký Košíř, jeden z vůbec nejstarších ve východních Čechách.

V horkých letních dnech vybízí rybník ke koupání a odpočinku na travnatých plážích, populární jsou tady ale také paddleboarding a windsurfing. Velký Košíř si neoblíbili ale jen milovníci koupání, ale také ptáci, kterých tady bylo napočítáno skoro 180 druhů, a tak není divu, že se rybník stal důležitou ornitologickou lokalitou.

Kdo chce načerpat nové informace, měl by si projít naučnou stezku, která začíná u hráze rybníka. Hned na jeho břehu pak stojí také hospoda Na Žabárně, ideální místo pro načerpání energie po dni u vody.

Komu by nestačil Velký Košíř, může vyrazit k asi kilometr vzdálenému Malému Košíři nebo třeba na prohlídku hezkého zámku v Litomyšli.

Až k rybníku se dá dojet autem, ti, kteří nemají vlastní dopravu, mohou sednout na vlak: z železniční stanice Litomyšl, Nedošín je to k vodě už jen pár set metrů pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Litomyšl
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.88329, 16.28576)
Google mapy (navigace)
Matouš Ejem • čvc 2022
„Voda špinavá, na koupání nevhodné. Hluk od silnice. “
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rybník Velký Košíř

2.2 km
Zámek Litomyšl
Hrady a zámky

V Litomyšli ve východních Čechách se nachází původně renesační zámek, vystavěný v 16. století jako rodové sídlo Pernštějnů, zapsaný na seznam UNESCO.

Zámek byl později p...

Litomyšl
2.2 km
Regionální muzeum v Litomyšli
Muzea a historie

V Litomyšli ve východních Čechách čeká na návštěvníky regionální muzeum, teprve před několika lety otevřené po náročné rekonstrukci.

Nová expozice "Litomyšl – město kult...

Litomyšl
2.3 km
Rodný byt Bedřicha Smetany
Muzea a historie

Východočeská Litomyšl a bývalý zámecký pivovar jsou domovem bytu, v němž se v roce 1824 narodil jeden z nejznámějších českých hudebních skladatelů.

Rodný byt Bedřicha Sm...

Litomyšl
2.6 km
Portmoneum - Museum Josefa Váchala
Muzea a historie

V Litomyšli ve východních Čechách má svůj domov unikátní Museum Josefa Váchala, které nemá v Evropě obdoby.

Portmoneum je bývalým domem úředníka, soukromého tiskaře a sb...

Litomyšl
2.9 km
Koupaliště Litomyšl
Koupání

V Litomyšli se vykoupete v 50 metrů dlouhém plaveckém bazénu se skokanskými můstky nebo v bazénu 25metrovém. Voda v obou dvou je solárně přihřívána a má tak příjemnou tep...

Litomyšl
3.5 km
FotbalPark Litomyšl
Jiné atrakce

V Litomyšli ve východních Čechách najdou sportovně založení návštěvníci jedinečné certifikované hřiště pro netradiční sport - fotbalgolf.

Fotbalgolf je stále populárněj...

Litomyšl
8.1 km
Zahrada Harta - zvěřinec a zahradní centrum
Zoologické a botanické zahrady

Jižně od Vysokého Mýta mezi Vošticemi a Hrušovou se hned u silnice nachází Zahrada Harta, otevřená v roce 2011. Kromě pěkného a dobře zásobeného zahradního centra tady ná...

Vysoké Mýto
8.8 km
Ski areál Přívrat
Lyžování

U obce Přívrat, jen co by kamenem dohodil od České Třebové, se ve východních Čechách rozkládá malé lyžařské středisko. Ve Ski areálu Přívrat se návštěvníci mohou těšit na...

Přívrat