Kontakt
  • Konopiště 1, Benešov
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Západně od centra Benešova ve středních Čechách se na území Zámeckého parku Konopiště rozkládá nádherná Růžová zahrada, kterou založil už na počátku 20. století arcivévoda František Ferdinand d´Este.

Dnes se tady návštěvníci mohou těšit na skleník s teplomilnými a subtropickými rostlinami či jezírko, na své si tady přijdou ale i příznivci umění, kteří si tady mohou prohlédnout zajímavou sochařskou výzdobu, například sochu Lukrécie, vysokou 9 metrů.

Zahrada na asi 5 hektarech plochy má dvě části. Parter ve stylu francouzské zahrady se může pochlubit jezírkem s lekníny a alpinem i osmibokým altánem, známým jako korkový pavilon. Horní část zahrady pak zaujímá skleník, kde se pěstují třeba vzácné orchideje. Zahrada je ale také přirozeným útočištěm celé řady druhů hmyzu i ptáků, chovají se tu i pávi.

Komu by při procházce vyhládlo, může si odpočinout a občerstvit se v kavárně.

Zahrada je volně přístupná, do skleníku se platí vstupné. Až k jejím branám je možné dojet autem, přímo u brány je i zastávka místního turistického vláčku, který se bude líbit hlavně dětem. Z vlakového nádraží v Benešově je to k zámku asi 2,5 kilometru pěšky.

Může se Vám hodit: ubytování Benešov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.77815, 14.65816)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Růžova zahrada

0.1 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek ...

Benešov
0.2 km
Zámek Konopiště
Hrady a zámky

Jen 50 kilometrů jihovýchodně od Prahy stojí u Benešova poslední rezidence arcivévody Františka Ferdinanda.

Zámek Konopiště vznikl jako gotická pevnost už ve druhé polov...

Benešov
1.7 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Benešov
2.0 km
Koupalište Bioska
Koupání

V Benešově u Prahy hned vedle mateřské školy a sportovní haly Bios najdete 20metrový vyhřívaný bazén. Opalovat se a relaxovat můžete na travnatých plochách, lehátka vám t...

Benešov
2.4 km
Muzeum umění a designu Benešov
Muzea a historie

V Benešově ve středních Čechách sídlí v zrekonstruovaném secesním domě z počátku 20. století nevelké, ale zajímavé Muzeum umění a designu.

Pro své návštěvníky si muzeum ...

Benešov
2.4 km
Muzeum Podblanicka - Pobočka Benešov
Muzea a historie

Středočeský Benešov a nádherný secesní dům z počátku 20. století na Malém náměstí jsou domovem benešovské pobočky Muzea Podblanicka.

Na návštěvníky tady čekají dvě expoz...

Benešov
3.6 km
Paintball
Adrenalinové atrakce

Atmosféra bitevní vřavy, maskované uniformy, terénní překážky, kde se schováte a ve zpocené dlani pažba pušky. Užijte si paintballovou střílečku vzduchovými pistolemi s r...

Benešov
4.5 km
Let větroněm
Adrenalinové atrakce

Posaďte se do letadla, které nemá motor, uklidněte svůj dech a počkejte, až vás aerovlek rozpohybuje směrem kupředu. V jedné chvíli se letadlo vznese do vzduchu a začne n...

Benešov