Kontakt
  • Konopiště 1, Benešov
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Západně od centra Benešova ve středních Čechách se na území Zámeckého parku Konopiště rozkládá nádherná Růžová zahrada, kterou založil už na počátku 20. století arcivévoda František Ferdinand d´Este.

Dnes se tady návštěvníci mohou těšit na skleník s teplomilnými a subtropickými rostlinami či jezírko, na své si tady přijdou ale i příznivci umění, kteří si tady mohou prohlédnout zajímavou sochařskou výzdobu, například sochu Lukrécie, vysokou 9 metrů.

Zahrada na asi 5 hektarech plochy má dvě části. Parter ve stylu francouzské zahrady se může pochlubit jezírkem s lekníny a alpinem i osmibokým altánem, známým jako korkový pavilon. Horní část zahrady pak zaujímá skleník, kde se pěstují třeba vzácné orchideje. Zahrada je ale také přirozeným útočištěm celé řady druhů hmyzu i ptáků, chovají se tu i pávi.

Komu by při procházce vyhládlo, může si odpočinout a občerstvit se v kavárně.

Zahrada je volně přístupná, do skleníku se platí vstupné. Až k jejím branám je možné dojet autem, přímo u brány je i zastávka místního turistického vláčku, který se bude líbit hlavně dětem. Z vlakového nádraží v Benešově je to k zámku asi 2,5 kilometru pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Benešov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.77815, 14.65816)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Růžova zahrada

0.1 km
Vyhlídkový let balónem Benešov
Adrenalinové atrakce

Romantika a dobrodružství spjaté v jediném nezapomenutelném zážitku - to je balónové létání! Představte si, jak se vznášíte vysoko nad zemí a pod vámi se rozprostírají ma...

Benešov
0.2 km
Zámek Konopiště
Hrady a zámky

Jen 50 kilometrů jihovýchodně od Prahy stojí u Benešova poslední rezidence arcivévody Františka Ferdinanda.

Zámek Konopiště vznikl jako gotická pevnost už ve druhé polov...

Benešov
2.0 km
Koupalište Bioska
Koupání

V Benešově u Prahy hned vedle mateřské školy a sportovní haly Bios najdete 20metrový vyhřívaný bazén. Opalovat se a relaxovat můžete na travnatých plochách, lehátka vám t...

Benešov
2.4 km
Muzeum Podblanicka - Pobočka Benešov
Muzea a historie

Středočeský Benešov a nádherný secesní dům z počátku 20. století na Malém náměstí jsou domovem benešovské pobočky Muzea Podblanicka.

Na návštěvníky tady čekají dvě expoz...

Benešov
2.4 km
Muzeum umění a designu Benešov
Muzea a historie

V Benešově ve středních Čechách sídlí v zrekonstruovaném secesním domě z počátku 20. století nevelké, ale zajímavé Muzeum umění a designu.

Pro své návštěvníky si muzeum ...

Benešov
4.6 km
Exkluzivní řízení letadla na zkoušku
Adrenalinové atrakce

Milovníci létání, pozor! Odteď už nemusíte jen závidět ptákům a profesionálním pilotům, protože máte jedinečnou příležitost chopit se kniplu a na chvíli se stát skutečným...

Bystřice
4.6 km
Vyhlídkový let letadlem Benešov
Jiné atrakce

Představte si, jak sedíte v kokpitu letounu, cítíte vzrušení z rozjezdu po startovací dráze a následného odlepení od země. Srdce vám buší, když letadlo nabírá výšku a zač...

Bystřice
6.5 km
Rozhledna Neštětická hora
Rozhledny

Ve 20. letech minulého století byl při příležitosti výročí selského povstání postaven na Neštětické hoře asi 3 kilometry od obce Neveklov památník s rozhlednou.

Z 16metr...

Neveklov