Kontakt
  • Konopiště 1, Benešov
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Západně od centra Benešova ve středních Čechách se na území Zámeckého parku Konopiště rozkládá nádherná Růžová zahrada, kterou založil už na počátku 20. století arcivévoda František Ferdinand d´Este.

Dnes se tady návštěvníci mohou těšit na skleník s teplomilnými a subtropickými rostlinami či jezírko, na své si tady přijdou ale i příznivci umění, kteří si tady mohou prohlédnout zajímavou sochařskou výzdobu, například sochu Lukrécie, vysokou 9 metrů.

Zahrada na asi 5 hektarech plochy má dvě části. Parter ve stylu francouzské zahrady se může pochlubit jezírkem s lekníny a alpinem i osmibokým altánem, známým jako korkový pavilon. Horní část zahrady pak zaujímá skleník, kde se pěstují třeba vzácné orchideje. Zahrada je ale také přirozeným útočištěm celé řady druhů hmyzu i ptáků, chovají se tu i pávi.

Komu by při procházce vyhládlo, může si odpočinout a občerstvit se v kavárně.

Zahrada je volně přístupná, do skleníku se platí vstupné. Až k jejím branám je možné dojet autem, přímo u brány je i zastávka místního turistického vláčku, který se bude líbit hlavně dětem. Z vlakového nádraží v Benešově je to k zámku asi 2,5 kilometru pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Benešov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.77815, 14.65816)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Růžova zahrada

0.1 km
Vyhlídkový let balónem Benešov
Adrenalinové atrakce

Romantika a dobrodružství spjaté v jediném nezapomenutelném zážitku - to je balónové létání! Představte si, jak se vznášíte vysoko nad zemí a pod vámi se rozprostírají ma...

Benešov
0.2 km
Zámek Konopiště
Hrady a zámky

Jen 50 kilometrů jihovýchodně od Prahy stojí u Benešova poslední rezidence arcivévody Františka Ferdinanda.

Zámek Konopiště vznikl jako gotická pevnost už ve druhé polov...

Benešov
2.0 km
Koupalište Bioska
Koupání

V Benešově u Prahy hned vedle mateřské školy a sportovní haly Bios najdete 20metrový vyhřívaný bazén. Opalovat se a relaxovat můžete na travnatých plochách, lehátka vám t...

Benešov
2.4 km
Muzeum umění a designu Benešov
Muzea a historie

V Benešově ve středních Čechách sídlí v zrekonstruovaném secesním domě z počátku 20. století nevelké, ale zajímavé Muzeum umění a designu.

Pro své návštěvníky si muzeum ...

Benešov
2.4 km
Muzeum Podblanicka - Pobočka Benešov
Muzea a historie

Středočeský Benešov a nádherný secesní dům z počátku 20. století na Malém náměstí jsou domovem benešovské pobočky Muzea Podblanicka.

Na návštěvníky tady čekají dvě expoz...

Benešov
4.6 km
Exkluzivní řízení letadla na zkoušku
Adrenalinové atrakce

Milovníci létání, pozor! Odteď už nemusíte jen závidět ptákům a profesionálním pilotům, protože máte jedinečnou příležitost chopit se kniplu a na chvíli se stát skutečným...

Bystřice
4.6 km
Vyhlídkový let letadlem Benešov
Jiné atrakce

Představte si, jak sedíte v kokpitu letounu, cítíte vzrušení z rozjezdu po startovací dráze a následného odlepení od země. Srdce vám buší, když letadlo nabírá výšku a zač...

Bystřice
6.5 km
Rozhledna Neštětická hora
Rozhledny

Ve 20. letech minulého století byl při příležitosti výročí selského povstání postaven na Neštětické hoře asi 3 kilometry od obce Neveklov památník s rozhlednou.

Z 16metr...

Neveklov