Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U obce Řepčice, jen co by kamenem dohodil jihovýchodně od Ústí nad Labem, se k nebi vypínají ruiny hradu Panna. Pozůstatky hradu stojí na vrcholu stejnojmenného kopce s nadmořskou výškou 594 metrů a dodnes se z něj dochovaly už jen valy a náznaky dřívějšího kamenného opevnění.

Hrad byl vystavěn pravděpodobně kolem roku 1421 Zikmundem Děčínským z Vartenberka v době husitských válek na obranu proti Žižkovým vojskům. Hrad byl rozsáhlý, byl však postavený především ze dřeva, a proto už toho na Panně návštěvníci mnoho nenajdou. Přesto ale procházka sem stojí za to - už kvůli nádherným výhledům do kraje, třeba na nedaleký hrad Kalich. Kdo se chce o stavbě a její historii dozvědět více, může se těšit na informační tabuli Lesů České republiky.

Panna leží jen asi půl kilometru severozápadně od Řepčic, a tak sem snadno dojdou úplně všichni. Nevede na ni žádná značená cesta, kdo ale půjde přímo za nosem, do kopce, určitě se neztratí.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Třebušín
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.61155, 14.1847)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ruiny hradu Panna

1.7 km
Hrad Kalich
Zříceniny

Na vrcholku kopce severně od obce Třebušín v severních Čechách najdou návštěvníci zříceninu hradu Kalich (německy Kelchberg). Hrad založil sám Jan Žižka v roce 1421, už n...

Třebušín
2.1 km
Ranč 3V
Koně, jezdectví

Náš ranč 3V se nachází na malebném místě, přímo na úpatí tří vrcholů. Název našeho ranče, 3V, je odvozen právě od těchto tří dominantních vrcholů, které tvoří nezapomenut...

Třebušín
2.1 km
Farma Zababeč
Koně, jezdectví

Farma se nachází kousek od Litoměřic na samotě Zababeč u obce Třebušín. Je situovaná v malebné přírodě v chráněnné krajinné oblasti. Na farmě se nachází plno tradičních d...

Třebušín
4.6 km
Zubrnická museální železnice
Muzea a historie

V Zubrnici nedaleko Ústí nad Labem v severozápadních Čechách má svůj domov muzeum, kde si přijdou na své hlavně vlakoví nadšenci.

V zubrnické železniční stanici sídlí ma...

Zubrnice
4.8 km
Magnetovec - Skalní hřib
Turistika

Nedaleko od Velkého Března u Ústí nad Labem se v severozápadních Čechách nachází zajímavý skalní útvar, zvaný Magnetovec - Skalní hřib.

Bizarní bazanitový hřib, vysoký a...

Velké Březno
4.9 km
Skanzen Zubrnice
Muzea a historie

V obci Zubrnice u Ústí nad Labem v severních Čechách se nachází nejmladší muzeum v přírodě u nás.

Skanzen Zubrnice vznikl na místě staré historické vesnice v kopcích Čes...

Zubrnice
5.8 km
Zámek Ploskovice
Hrady a zámky

V Ústeckém kraji jen co by kamenem dohodil od Litoměřic stojí v Ploskovicích zámek stejného jména.

Zámek Ploskovice získal svoji stávající barokní podobu v první polovin...

Ploskovice
6.0 km
Sedlo - 726 m n. m.
Turistika

Sedlo je vrch nedaleko od Liběšic v Českém středohoří. Jedná se o relativně vysokou horu se dvěma výraznými vrcholy, která svým tvarem z dálky připomíná jezdecké sedlo.

...
Liběšice