Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Západně od Čech pod Kosířem na střední Moravě se k nebi do nadmořské výšky 442 metrů vypíná Velký Kosíř a na jeho vrcholu hezká rozhledna, ze které se otevírají nádherné výhledy na Hanou.

Dřevěná kuželovitá rozhledna, která nahradila rozhlednu starší, vystavěnou už v 20. letech minulého století, byla po rekonstrukci otevřena v roce 2018 a její vyhlídková plošina se nachází ve výšce úctyhodných 25 metrů.

Součástí rozhledny jsou občerstvení pro ty, kterým by při výstupu vyhládlo, i prodejna suvenýrů. V krytém přístřešku s ohništěm je pak možné si za každého počasí opéct třeba špekáčky. Kdo by se chtěl v oblasti zdržet déle, neměl by si nechat ujít prohlídku pěkného zámeckého parku s arboretem v Čechách pod Kosířem.

Rozhledna je otevřená v sezóně, a to za příznivého počasí. Zájemce o pěknou procházku spojenou s poznáním k ní dovede naučná stezka ze Slatinic. Vydat se sem je možné ale také po okružní cestě po žlutě značené turistické trase z Čelechovic. Nejbližší železniční stanice je v Třebčíně, odkud je to na vrchol pěšky něco přes 5 kilometrů.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Slatinky
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.54826, 17.06174)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Velký Kosíř

1.8 km
Zámek Čechy pod Kosířem
Hrady a zámky

Na okraji obce Čechy pod Kosířem stojí uprostřed romantického parku klasicistní zámek, oblíbené místo malíře Josefa Mánesa.

Zámek Čechy pod Kosířem byl vystavěn na místě...

Čechy pod Kosířem
2.0 km
Obecní hasičské muzeum
Muzea a historie

V Čechách pod Kosířem na střední Moravě sídlí jedno z největších muzeí svého druhu u nás.

Obecní hasičské muzeum stojí na místě bývalé výrobní haly nejstarší továrny na ...

Čechy pod Kosířem
3.0 km
Lázně Slatinice
Koupání

Nedaleko od města Olomouce najdete Lázně Slatinice se čtyřmi lázeňskými domy a penzionem. Na sirném minerálním prameni, který zde vyvěrá, je založena většina procedur.

V...

Slatinice
5.6 km
Zámek Náměšť na Hané
Hrady a zámky

V Náměšti na Hané nedaleko Olomouce stojí hned dva zámky - dolní a horní.

Dolní zámek byl vystavěn na místě původní tvrze, která tady existovala už ve 14. století. Pozdě...

Náměšť na Hané
9.2 km
Muzeum a galerie v Prostějově
Muzea a historie

V Prostějově na střední Moravě mají svůj domov Muzeum a galerie, jejichž expozice se zabydlely hned ve dvou budovách - renesanční radnici na hlavním náměstí a barokním Šp...

Prostějov
9.7 km
Botanická zahrada Petra Albrechta
Zoologické a botanické zahrady

V Prostějově na střední Moravě našla svůj domov Botanická zahrada Petra Albrechta, dříve Botanická zahrada Prostějov, pojmenovaná v roce 2012 po zastupiteli města, který ...

Prostějov
9.9 km
Zámek Plumlov
Hrady a zámky
V Plumlově na střední Moravě se nachází zámek, vzniklý na místě středověkého hradu z přelomu 13. a 14. století. Po vyhoření na počátku 17. století byl hrad opraven a nov...
Plumlov
10.0 km
Podhradský rybník
Koupání

V Plumlově u Prostějova na střední Moravě leží na úpatí Drahanské vrchoviny Podhradský rybník. Rozlehlý rybník je napájený řekou Oklukou a potokem Roudníkem, vytíká z něj...

Plumlov