Popis atrakce

Na Strážném vrchu u Merboltic asi 5 kilometrů od Benešova nad Ploučnicí kdysi stávaly turistická chata a dřevěná vyhlídková věž.

Dnes tady najdete 12metrovou dřevěnou rozhlednu, ze které jsou nádherné 360stupňové výhledy na České středohoří, Krušné hory, Říp, elektrárnu Mělník, Českolipsko, Lužické hory, Klíč, Benešov nad Ploučnicí a na Bukovou horu.

Autem je možné dojet ke zvonici v Merbolticích, odkud je to k rozhledně pěšky ještě asi 1,5 kilometru. Z osady Velká Javorská vede na vrchol polní cesta. Nejbližší zastávka vlaku je ta ve Starém Šachově – do Merboltic je to odsud asi 5 kilometrů.

Rozhledna je volně přístupná.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.68716, 14.35552)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Strážný vrch

3.4 km
Bobří soutěska
Vodopády

Na rozhraní Ústeckého a Libereckého kraje se asi 2 kilometry východně od Verneřic a 4 kilometry severozápadně od Kravař nachází přírodní památka Bobří soutěska.

Romantick...

Žandov
3.9 km
Koupaliště Horní Police
Koupání

Nevíte, kam v létě k vodě? Máte chuť vyrazit někam na celý den s dětmi nebo jen tak na jedno orosený? Pak vyrazte do Horní Police!

Přírodní venkovní koupaliště s travnatý...

Horní Police
5.2 km
Koupaliště Žandov
Koupání

V nádherném prostředí rekreačního areálu Žandov najdete koupaliště s velkým plaveckým bazénem o délce 50 a šířce 40 metrů a bazénem pro děti.

Relaxovat a opalovat se může...

Žandov
6.3 km
Vísecká rychta v Kravařích
Muzea a historie

V roce 1797 byla ve Vísce v okrese Kravaře vystavěna jedna z největších roubených staveb v Čechách. Dnes je domovem zajímavé expozice, která je součástí Vlastivědného muz...

Kravaře