Kontakt
  • Lbosín, Divišov
Popis atrakce

U Lbosína východně od Benešova u Prahy najdou návštěvníci středních Čech rozhlednu s netradičním názvem Špulka. Jméno nedostala náhodou: svým tvarem totiž nápadně připomíná špulku nití.

Dřevěná a ocelová Špulka, otevřená teprve před několika lety, stojí na 530metrovém kopci Březák a spolu s anténou dosahuje úctyhodné výšky 48 metrů (bez ní o necelých 10 metrů méně). Kdo zdolá jejích 150 točitých schodů, bude za vynaloženou námahu odměněn nádhernými pohledy z vyhlídkové plošiny ve výšce 30 metrů - na Šumavu nebo naši nejvyšší horu, Sněžku.

U rozhledny stojí stánek s občerstvením a suvenýry, kde se dobře postarají o ty, kterým by vyhládlo nebo by si odsud chtěli odnést třeba turistickou známku.

Přístup k rozhledně je možný z několika směrů, třeba po naučné Ptačí stezce z parkoviště v Lbosíně. Kdo se po ní vydá, ujde asi 1,2 kilometru, dozví se řadu informací o ptácích a užije si spoustu zábavy při Člověče, nezlob se, na lanové prolézačce, s dřevěnými postavičkami místní řezbářky nebo u zmenšeného modelu slavné Stonehenge. Ti, kteří nemají vlastní dopravu, se do Lbosína mohou svézt autobusem z Benešova.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Divišov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.79338, 14.82549)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Špulka

3.7 km
Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice
Turistika

U Českého Šternberka na cestě mezi Prahou a Jihlavou najdou návštěvníci Posázaví hezkou naučnou stezku se zajímavým názvem. Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice propoj...

Divišov
6.2 km
Zámek Jemniště
Hrady a zámky

Nedaleko od Prahy stojí v obci Jemniště stejnojmenný barokní zámek.

Zámek vznikl v 16. století renesanční přestavbou původní vodní tvrze, svoji barokní podobu získal na ...

Postupice
7.5 km
Hrad Český Šternberk
Hrady a zámky

Ve středních Čechách nedaleko od Prahy stojí jeden z nejlépe zachovaných gotických hradů v Čechách.

Český Šternberk byl vystavěn v polovině 13. století Zdeslavem ze Ster...

Český Šternberk
8.6 km
Paintball
Adrenalinové atrakce

Atmosféra bitevní vřavy, maskované uniformy, terénní překážky, kde se schováte a ve zpocené dlani pažba pušky. Užijte si paintballovou střílečku vzduchovými pistolemi s r...

Benešov
9.7 km
Muzeum Podblanicka - Pobočka Benešov
Muzea a historie

Středočeský Benešov a nádherný secesní dům z počátku 20. století na Malém náměstí jsou domovem benešovské pobočky Muzea Podblanicka.

Na návštěvníky tady čekají dvě expoz...

Benešov
9.8 km
Muzeum umění a designu Benešov
Muzea a historie

V Benešově ve středních Čechách sídlí v zrekonstruovaném secesním domě z počátku 20. století nevelké, ale zajímavé Muzeum umění a designu.

Pro své návštěvníky si muzeum ...

Benešov
10.2 km
Koupalište Bioska
Koupání

V Benešově u Prahy hned vedle mateřské školy a sportovní haly Bios najdete 20metrový vyhřívaný bazén. Opalovat se a relaxovat můžete na travnatých plochách, lehátka vám t...

Benešov
10.4 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Benešov