Kontakt
  • Lbosín, Divišov
Popis atrakce

U Lbosína východně od Benešova u Prahy najdou návštěvníci středních Čech rozhlednu s netradičním názvem Špulka. Jméno nedostala náhodou: svým tvarem totiž nápadně připomíná špulku nití.

Dřevěná a ocelová Špulka, otevřená teprve před několika lety, stojí na 530metrovém kopci Březák a spolu s anténou dosahuje úctyhodné výšky 48 metrů (bez ní o necelých 10 metrů méně). Kdo zdolá jejích 150 točitých schodů, bude za vynaloženou námahu odměněn nádhernými pohledy z vyhlídkové plošiny ve výšce 30 metrů - na Šumavu nebo naši nejvyšší horu, Sněžku.

U rozhledny stojí stánek s občerstvením a suvenýry, kde se dobře postarají o ty, kterým by vyhládlo nebo by si odsud chtěli odnést třeba turistickou známku.

Přístup k rozhledně je možný z několika směrů, třeba po naučné Ptačí stezce z parkoviště v Lbosíně. Kdo se po ní vydá, ujde asi 1,2 kilometru, dozví se řadu informací o ptácích a užije si spoustu zábavy při Člověče, nezlob se, na lanové prolézačce, s dřevěnými postavičkami místní řezbářky nebo u zmenšeného modelu slavné Stonehenge. Ti, kteří nemají vlastní dopravu, se do Lbosína mohou svézt autobusem z Benešova.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Divišov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.79338, 14.82549)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Špulka

3.7 km
Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice
Turistika

U Českého Šternberka na cestě mezi Prahou a Jihlavou najdou návštěvníci Posázaví hezkou naučnou stezku se zajímavým názvem. Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice propoj...

Divišov
6.2 km
Zámek Jemniště
Hrady a zámky

Nedaleko od Prahy stojí v obci Jemniště stejnojmenný barokní zámek.

Zámek vznikl v 16. století renesanční přestavbou původní vodní tvrze, svoji barokní podobu získal na ...

Postupice
7.5 km
Hrad Český Šternberk
Hrady a zámky

Ve středních Čechách nedaleko od Prahy stojí jeden z nejlépe zachovaných gotických hradů v Čechách.

Český Šternberk byl vystavěn v polovině 13. století Zdeslavem ze Ster...

Český Šternberk
9.7 km
Muzeum Podblanicka - Pobočka Benešov
Muzea a historie

Středočeský Benešov a nádherný secesní dům z počátku 20. století na Malém náměstí jsou domovem benešovské pobočky Muzea Podblanicka.

Na návštěvníky tady čekají dvě expoz...

Benešov
9.8 km
Muzeum umění a designu Benešov
Muzea a historie

V Benešově ve středních Čechách sídlí v zrekonstruovaném secesním domě z počátku 20. století nevelké, ale zajímavé Muzeum umění a designu.

Pro své návštěvníky si muzeum ...

Benešov
10.2 km
Koupalište Bioska
Koupání

V Benešově u Prahy hned vedle mateřské školy a sportovní haly Bios najdete 20metrový vyhřívaný bazén. Opalovat se a relaxovat můžete na travnatých plochách, lehátka vám t...

Benešov
10.6 km
Zřícenina hradu Stará Dubá
Zříceniny

Stará Dubá je zřícenina hradu ze 13. století na břehu Sázavy. Hrad se kdysi mohl svou velikostí a výstavností vyrovnat i menším královským hradům. Na počátku 15. století ...

Přestavlky u Čerčan
10.7 km
Hradiště Černé Budy na Krkavčích skálách
Turistika

Severně od Českého Šternberka se nad meandrem řeky Sázavy, jen co by kamenem dohodil od známého Sázavského kláštera, k nebi vypínají Krkavčí skály. Už v pozdní době kamen...

Sázava