Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Jihovýchodně od Horšovského Týna v západních Čechách se k nebi do nadmořské výšky 459 metrů tyčí Šibeniční vrch a na něm pěkná rozhledna.

Dřevěná věž ve tvaru hranolu byla na oblíbeném poutním a výletním místě, kde už v 19. století stávala dřevěná kaple se zvonicí, postavena v roce 2010, je vysoká 21,5 metrů a z její vyhlídkové plošiny ve výšce 13 metrů jsou krásně vidět nejen samotné město, rozhledna Koráb, zřícenina hradu Rýzmberk, vrch Čerchov s Kurzovou rozhlednou, vojenská věž na Velkém Zvonu, ale také Šumava a Český les, a dokonce i vrch Ebene s rozhlednou Böhmerwaldaussichtsturm na německé straně hranice.

Přímo na rozhledně našla svůj domov i expozice muzea Horšovskotýnska s informacemi o kapličkách, křížích, božích mukách, selských usedlostech nebo mlýnech a poutích v okolí.

Rozhledna je volně přístupná a vede k ní značená pěší trasa, která je zároveň i naučnou stezkou. Začíná na náměstí v Horšovském Týně, je dlouhá 2,5 kilometru a vešlo se na ni hned 6 zastavení s informačními tabulemi na téma historie, přírodních zajímavostí, ale také pivovarnictví v oblasti. Do Horšovského Týna jezdí vlak, a tak se za nádhernými výhledy mohou vypravit i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Horšovský Týn
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.52122, 12.96042)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna na Šibeničním vrchu

1.6 km
Hrad a zámek Horšovský Týn
Hrady a zámky

V historickém centru Horšovského Týna se nachází zámek, přestavba raně gotického hradu ze 13. století, přezdívaná někdy "Český Krumlov západu". Zámek stojí na skále, do k...

Horšovský Týn
9.1 km
Muzeum J. Jindřicha
Muzea a historie

V západočeských Domažlicích má své sídlo odnož Chodského muzea, Muzeum J. Jindřicha.

Stálá expozice představuje část etnografické sbírky Jindřicha Jindřicha, hudebního s...

Domažlice
9.4 km
Muzeum Chodska
Muzea a historie

V jihočeských Domažlicích má na Chodském hradě domov muzeum s rozsáhlými etnografickými sbírkami.

Muzeum bylo založeno už na konci 19. století a dnes se tady návštěvníci...

Domažlice
9.6 km
3-denní kurz přežití v přírodě
Adrenalinové atrakce

Co když sejdete z cesty nebo zemi postihne apokalypsa? A co když ztroskotáte na opuštěném ostrově? Život je nepředvídatelný, ale když se naučíte přežít v divočině, nic vá...

Domažlice
10.7 km
Zřícenina hradu Netřeb
Zříceniny

Asi 1,5 kilometru od obce Kanice u Domažlic v západních Čechách se na zalesněném hřebeni rozkládá zřícenina hradu Netřeb.

Hrad byl založen ve 14. století a vystřídal víc...

Kanice
11.1 km
Hradište Tasnovice a románský kostel
Jiné atrakce

Na návrší západně od Tasnovic nedaleko Horšovského Týna v západních Čechách bylo v raném středověku vystavěno hradiště, jedno z největších západočeských slovanských hradi...

Horšovský Týn
11.3 km
Muzeum techniky a řemesel
Muzea a historie

V Kolovči, jen co by kamenem dohodil od Klatov v západních Čechách, má svůj domov Muzeum techniky a řemesel, které patří k jedněm z nejrozsáhlejších svého druhu u nás.

N...

Koloveč
13.7 km
Zřícenina hradu a rozhledna Rýzmberk
Zříceniny

Rýzmberk je zřícenina hradu ze 13. století. Jméno Rýzmberk bylo (dle módy) německé a znamenalo Obří či Obrovu horu. Název odpovídal skutečnosti, neboť hrad se tyčil nad m...

Kdyně