Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U Horní Čermné severně od Lanškrouna najdou návštěvníci severovýchodních Čech 503 metrů vysokou Mariánskou horu s rozhlednou.

23 metrů vysoká rozhledna Mariánka byla vystavěna z oceli a kamene v roce 2014, kdo po jejím ocelovém točitém schodišti vystoupá až na vyhlídkovou plošinu ve výšce 18,8 metru, bude za vynaloženou námahu odměněn nádhernými kruhovými výhledy do širokého okolí. Za příznivých podmínek jsou odsud vidět Orlické hory, Suchý vrch i město Lanškroun a okolí, Zábřežská vrchovina s kopcem Lázek, či dokonce Krkonoše.

Rozhledna je volně přístupná a stojí nedaleko poutního kostela na Mariánské Hoře, který určitě stojí za krátkou prohlídku. Autem je možné dojet až pod ni, kdo se sem vypraví pěšky, může jít po žlutě značené turistické trase z Dolní Čermné nebo Nepomuku, odkud jsou to asi 3 kilometry. Nejbližší železniční stanice je v 7 kilometrů vzdáleném Lanškrouně. Na Mariánskou horu vedou také cyklostezky, a tak si tady na své přijdou i milovníci jízdy na kole.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lanškroun
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.96197, 16.596)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Mariánka

4.2 km
Naučná stezka Lanškrounské rybníky
Jiné atrakce

V Lanškrouně ve východních Čechách se nachází přírodní park Lanškrounské rybníky, kterým vede stejnojmenná naučná stezka.

Naučná stezka Lanškrounské rybníky prochází kol...

Lanškroun
4.4 km
Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy
Turistika

U Lanškrouna západně od Šumperka na severní Moravě najdou návštěvníci zajímavou naučnou stezku, která je provede nádhernou krajinou údolí Moravské Sázavy, táhnoucím se me...

Lanškroun
4.7 km
Vyhlídková věž Hláska na Kypuši
Rozhledny

Mezi Lanškrounskými rybníky v severovýchodních Čechách vyrostla nad sjezdovkou na Kypuši v nadmořské výšce 450 metrů malá, ale pěkná rozhledna.

Kamenná vyhlídková věž z ...

Lanškroun
5.6 km
Městské muzeum na zámku Lanškroun
Muzea a historie

V Lanškrouně nedaleko od Pardubic stojí zámek, jehož nejstarší část bývala součástí augustiniánského kláštera vystavěného už na konci 14. století.

V 16. století zámek zí...

Lanškroun
6.7 km
Nový zámek u Lanškrouna
Hrady a zámky

Nový zámek u Lanškrouna, známý také jako Zámeček, je krásná a historická budova, která se nachází mezi Rudolticemi a Lanškrounem. Původně byl součástí rozsáhlého barokníh...

Rudoltice
7.1 km
Třebovské stěny
Turistika

Nedaleko České Třebové ve východních Čechách se nachází Třebovské stěny, asi 5 kilometrů dlouhý zalesněný hřbet.

Stěny, jejichž nejvyšším vrcholem je Palice (613 m n. m....

Česká Třebová
7.3 km
Koupaliště Jablonné nad Orlicí
Koupání

V parku v Jablonném nad Orlicí najdete přírodní koupaliště s travnatými plochami, které zvou ke slunění a odpočinku. Velký bazén má úctyhodnou délku 76 a šířku 30 metrů ...

Jablonné nad Orlicí
8.1 km
Tvrz Orlice
Hrady a zámky

Tvrz Orlice se nachází na okraji města Letohradu uprostřed přírody Orlických hor. Sídlo vzniklo pravděpodobně na konci 13. století, v 16. století pak byla tvrz přestavěna...

Letohrad