Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

U Francovy Lhoty na východní Moravě se na samé hranici Česka se sousedním Slovenskem k nebi do nadmořské výšky 720 metrů vypíná Čubův kopec s rozhlednou.

Dřevěná rozhledna inspirovaná valašským kloboukem lepákem byla na počátku 21. století vystavěna na místě rozhleden starších, které tady stávaly už za druhé světové války. 18 metrů vysoká stavba má hned několik vyhlídkových plošin, z té nejvyšší se otevírají pěkné pohledy na Javorníky, Vizovickou vrchovinu, Bílé Karpaty, ale i Vekou a Malou Fatru na sousedním Slovensku. Aby každý věděl, na co se dívá, byly tady nainstalovány orientační mapky.

Čubův kopec leží asi 2 kilometry od Francovy Lhoty a výstup k rozhledně je odsud možné podniknout po zajímavé naučné stezce, vedoucí kolem památné Kobzovy lípy. Procházka je to nenáročná, a tak si na ni mohou určitě troufnout i rodiny s malými dětmi. Do Francovy Lhoty jezdí autobus ze Vsetína, takže si pěkné výhledy nemusí odpírat ani ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Přes rozhlednu vede také cyklostezka Hornolidečská magistrála.

Rozhledna je volně přístupná.

Může se Vám hodit: ubytování Francova Lhota
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.19475, 18.13225)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Čubův kopec

3.8 km
Koupaliště Valašská Senice
Koupání

Ve Valašské Senici na východní Moravě se na samé hranici Česka se Slovenskem nachází zrekonstruované a modernizované koupaliště.

Koupaliště je centrem sportu a rekreace....

Valašská Senice
5.5 km
Pulčín - Hradisko
Turistika

Pulčín - Hradisko je národní přírodní rezervace nedaleko Pulčína - místní části obce Francova Lhota. Důvodem ochrany je výskyt zajímavých skalních útvarů. Zdejší skalní s...

Francova Lhota
6.5 km
Čertovy skály
Turistika

Čertovy skály jsou zajímavý skalní útvar a přírodní památka při severním okraji obce Lidečko. Jedná se o 150 metrů dlouhou pískovcovo-slepencovou lavici s až 25 metrů vys...

Lidečko
6.6 km
Pozorovatelna Durch
Turistika

Ve Študlově u Valašských Příkaz na východní Moravě najdou návštěvníci netradiční architektonický počin, pozorovatelnu Durch.

Minimalistickou dřevěnou konstrukci navrhl a...

Študlov
7.7 km
Vrch Makyta – 923 m n.m.
Turistika

Nedaleko od Valašské Senice se na území Javorníků v Chráněné krajinné oblasti Beskydy na samé hranici Česka se sousedním Slovenskem k nebi vypíná Makyta. Hora s vrcholem ...

Valašská Senice
9.4 km
Lačnovské skály
Turistika

Nedaleko od obce Lačnov na východní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranice se Slovenskem, se rozkládá nevelká skalní oblast Lačnovské skály.

Pískovcový skalní masi...

Lačnov
9.6 km
Rozhledna na Královci
Rozhledny

Asi 1,5 kilometru od Valašských Klobouk stojí vrch Královec a na něm rozhledna stejného jména.

Rozhledna je dřevěná, vysoká asi 22 metrů a - přeje-li počasí - jsou z ní ...

Valašské Klobouky
10.3 km
Naučná stezka Královec
Turistika

Východně od Valašských Klobouk na východní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranice se sousedním Slovenskem, čeká na příznivce procházek v přírodě pěkná naučná stezka...

Valašské Klobouky