Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U Bludova na Šumpersku na severní Moravě byla v roce 2015 otevřena nová rozhledna.

Dřevěná rozhledna sice měří jen 12,5 metru, protože ale stojí na nezalesněném vrchu, otevírají se z ní jejích dvou vyhlídkových plošin hezké pohledy do širokého okolí. Součástí vyhlídky je i kryté posezení ideální k pikniku na čerstvém vzduchu.

Rozhledna Brusná byla vystavěna jako součást projektu Dětských naučných stezek v Bludově, a tak kdo by se tady chtěl pořádně projít, může vyrazit na 2,3 kilometru dlouhou zelenou Geologickou stezku, 2,8 kilometru dlouhou červenou Řemeslnou stezku, 1,9 kilometru dlouhou modrou Zvířecí stezku nebo kraťounký fialový Vesnický okruh.

Na rozhlednu pak vede přímo z nádraží v Bludově 4,5 kilometru dlouhá okružní naučná stezka Bludovská stráň. Je značená žlutou turistickou značkou, takže se tady určitě nikdo neztratí. Do Bludova jezdí vlak, a tak si za hezkými výhledy z Brusné mohou vyšlápnout i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Kdo by se chtěl v oblasti zdržet déle, měl by si prohlédnout nejen samotné Lázně Bludov, ale třeba také nedaleký hrad Brníčko.

Může se Vám hodit: ubytování Bludov (okres Šumperk)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.93137, 16.93491)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Brusná

2.0 km
Termální bazén Lázně Bludov
Koupání

Areál Lázní Bludov u Šumperka leží v krásném prostředí podhůří Jeseníků. V moderních lázních najdete kromě široké nabídky klasických lázeňských procedur také vnitřní term...

Bludov
2.8 km
Přírodní koupaliště Vlčí Důl
Koupání

V Bludově u Šumperka najdete přírodní koupaliště o rozloze 8000 m2. Koupaliště má dlouhou tradici a v horkých letních dnech sem míří spousta návštěvníků.

Pro ty jsou kro...

Bludov
4.4 km
Rozhledna Háj u Šumperka
Rozhledny

Severozápadně od Šumperka se v Hanušovické vrchovině nachází kopec Háj, na jehož vrcholu stojí stejnojmenná rozhledna.

Z 29 metrů vysoké, dřevěné rozhledny Háj (nebo tak...

Šumperk
4.8 km
Zřícenina hradu Brníčko
Zříceniny

Brníčko je zřícenina hradu na kopci nad stejnojmennou obcí. Hrad byl založen ve 14. století ale už roku 1513 se uvádí jako pustý a zbořený. Romantická zřícenina brníčskéh...

Brníčko
4.9 km
Vlastivědné muzeum v Šumperku
Muzea a historie

V Šumperku na severní Moravě se v areálu Pavlínina dvora nachází Vlastivědné muzeum, založené už v roce 1896.

Na návštěvníky tady čeká stálá expozice, která jim představ...

Šumperk
5.1 km
Letní koupaliště Šumperk
Koupání

V letním areálu šumperského aquacentra na vás čeká 50metrový plavecký bazén, stejně velký bazén neplavecký a dětské brouzdaliště, které je jeho součástí. Hlavní vodní atr...

Šumperk
6.8 km
Rybník Oborník
Koupání

V Zábřehu na severní Moravě mezi Mohelnicí a Šumperkem najdou návštěvníci rybník Oborník, známý také jako Zámecký rybník. Oborník je posledním z dochovaných zábřežských r...

Zábřeh
7.0 km
Muzeum Zábřeh
Muzea a historie

V severomoravském Zábřehu našlo v Domě Pod Podloubím, domě mázhausového typu s gotickými sklepy, své sídlo Muzeum Zábřeh.

Návštěvníci se tady mohou těšit hned na několik...

Zábřeh