Riegrova naučná stezka Údolím Jizery

Kontakt

Riegrova naučná stezka Údolím Jizery

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Severně od Semil na území Přírodní rezervace Údolí Jizery u Semil a Bítouchova v severovýchodních Čechách si příznivci pěší turistiky mohou projít zajímavou naučnou stezku. Riegrova naučná stezka, nesoucí jméno doktora Františka Ladislava Riegra, slavného semilského rodáka, vede nádherným údolím řeky Jizery a otevřena byla v roce 2008, kdy doplnila naučnou stezku z 80. let minulého století.

Riegrova stezka je dlouhá asi 3,5 kilometru a má 15 zastavení, v rámci nichž se zájemci seznámí s ochranou přírody, faunou a florou, geologií, turistikou, ale i technickými zajímavostmi v okolí. Patří k nim například 77 metrů dlouhá visutá galerie 5,5 metru nad původní hladinou řeky, čtyři tunely vylámané ve skále nebo hydroelektrárna ve Spálově, kam vodu přivádí 1,3 kilometru dlouhý skalní tunel.

Naučná stezka začíná v Semilech-Bítouchově a končí v Podspálově, zpět je možné vrátit se stejnou cestou nebo si udělat hezký okruh po modré turistické trase k rozcestí Morava, odtud pak po žluté po Kamenické stezce kolem několika vyhlídek, z nichž se otevírají nádherné pohledy na řeku Jizeru. Do Semil i do Spálova jezdí vlak, a tak sem sem bez problémů dostane každý.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Semily
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.6141, 15.31776)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Riegrova naučná stezka Údolím Jizery

0.6 km
Vyhlídky na Kamenického stezce
Turistika

Do Semil v severních Čechách by se měli vypravit všichni, kteří mají rádi procházky přírodou s nádhernými výhledy. Čeká tady na ně Kamenického stezka, zpřístupněná už ve ...

Semily
1.2 km
Vyhlídka Krkavčí skála
Rozhledny

Na břehu řeky Jizery u Semil se na území přírodní rezervace Údolí Jizery u Semil a Bítouchova v severovýchodních Čechách nachází hezká vyhlídka.

Vyhlídka Krkavčí skála ...

Chuchelna
1.7 km
Muzeum a Pojizerská galerie Semily
Muzea a historie

V Semilech v severovýchodních Čechách si v rodném domě Ivana Olbrachta našly svůj domov Muzeum a Pojizerská galerie Semily.

V jednom z nejstarších domů ve městě, pocháze...

Semily
3.0 km
Cimrmanova nejnižší rozhledna na světě
Rozhledny

Do Semil v severovýchodních Čechách by měli vyrazit všichni příznivci známého českého génia a vynálezce Járy Cimrmana i milovníci recese. Severovýchodně od centra města n...

Semily
3.8 km
Ski areál Kozákov
Lyžování

U obce Kozákov nedaleko od Semil leží v severovýchodních Čechách v nadmořské výšce 630-735 metrů Ski areál Kozákov.

Lyžařské středisko na severním svahu stejnojmenného ...

Chuchelna
4.0 km
Bozkovské dolomitové jeskyně
Jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně se nacházejí asi 1 km severně od obce Bozkov. Představují nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jsou geologickou lokali...

Bozkov
4.4 km
Koupaliště Železný Brod
Koupání

Na koupališti v Železném Brodě najdou návštěvníci dva bazény: velký 50metrový bazén a dětský bazén o délce 20 metrů se skluzavkou. Kromě plavání se mohou věnovat i dalším...

Železný Brod
4.5 km
Rozhledna u chaty Kozákov
Rozhledny

Na nejvyšší hoře Českého ráje se nachází stejnojmenný vysílač a rozhledna v jednom. Pod nimi najdete už od 30. let 20. století Riegrovu turistickou chatu.

Z vyhlídkového...

Radostná pod Kozákovem