Kontakt
  • Velká Dohoda, Holštejn
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

Jižně od obce Holštejn v severní části Chráněné krajinné oblasti Moravský kras vítá zábavy chtivé návštěvníky Přírodní areál Velká dohoda. Zábavní areál ve vápencových skalách nedaleko od známé propasti Macocha sestává z kamenolomu, vápenky a správních budov.

Ti, kdo sem zavítají, tady kromě vápenky z roku 1928 a lomu, v němž byla těžba ukončena v roce 1975, najdou odpočinek, poznání, zábavu, skalní lezení a adrenalin. Ferratový park nabízí stovky metrů zkušebních tras, lanový park pak 10 vysokých a 7 nízkých překážek vhodných pro děti i dospělé. Nechybí lezecká stěna nebo 100metrová jeskyně, ti nejmenší si užijí spoustu legrace na dětském hřišti. Ve vápence našla domov také malá expozice na téma historie vápenictví s ukázkami předmětů denní potřeby, jejichž výroba se bez vápna neobejde.

Kdo touží po pořádném adrenalinu, neměl by si nechat ujít ujít let nad kamenolomem na 191 metrů dlouhé lanovce 30 metrů nad jeho dnem, kde to sviští až 50kilometrovou rychlostí.

V areálu je k dispozici drobné občerstvení a dostat se sem je snadné: zaparkovat se dá asi 100 metrů odsud, kdo nemá vlastní dopravu, může jet do Holštejna autobusem, odtud už jsou to pak jen necelé 2 kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Holštejn
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.39513, 16.77785)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Přírodní areál v lomu Velká dohoda

2.5 km
Jeskyně Balcarka
Jeskyně

V Ostrově u Macochy v Moravském krasu se nachází Balcarka, považovaná za jednu z nejkrásnějších jeskyní v oblasti.

Archeologické nálezy prokázaly, že už před 15 tisíci l...

Ostrov u Macochy
3.4 km
Sloupsko-šošůvské jeskyně
Jeskyně

Na okraji obce Sloup v Chráněné krajinné oblasti Moravský kras se rozkládají Sloupsko-šošůvské jeskyně, rozsáhlý systém podzemních chodeb, dómů a propastí. Spolu s Amatér...

Sloup
4.3 km
Macocha
Jiné atrakce

Propast Macocha je nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a součást komplexu Punkevních jeskyní. Největší hloubka propasti je 138 metrů.

K názvu propasti se vzta...

Blansko - Skalní mlýn
4.6 km
Punkevní jeskyně
Jeskyně

Punkevní jeskyni ročně navštíví 200 000 turistů a je tak nejnavštěvovanějším jeskynním systémem v Česku. Je jedinou zpřístupněnou jeskyní v Česku s podzemní plavbou pro n...

Blansko - Skalní mlýn
4.8 km
Zřícenina hradu Blansek
Zříceniny

Blansek je rozsáhlá zřícenina hradu ležící nad údolím říčky Punkvy. Známá propast Macocha je od hradu vzdálena jen cca půl kilometru vzdušnou čarou na sever a vchod do Pu...

Vavřinec
5.0 km
Muzeum perleťářství a tradičního bydlení
Muzea a historie

V Senetářově v Moravském krasu severovýchodně od Brna sídlí v hospodářství z nepálených cihel s doškovou střechou Muzeum perleťářství a tradičního bydlení.

Kromě interié...

Senetářov
5.4 km
Rozhledna Podvrší
Rozhledny

U Veselice, místní části obce Vavřinec nedaleko Blanska najdete rozhlednu Podvrší.

Z železobetonové telekomunikační věže s výškou úctyhodných 49 metrů se za příznivého p...

Vavřinec
6.1 km
Dům přírody Moravského krasu
Muzea a historie

Na břehu říčky Punkvy se u Kateřinské jeskyně východně od Blanska nachází Dům přírody Moravského krasu. Moderní návštěvnické centrum stojí v srdci chráněné krajinné oblas...

Blansko