Kontakt
  • Valdštejnská 20, Malá Strana , Praha
Popis atrakce

V Praze na Malé Straně sídlí v historických budovách ze 14. století, v Domě U Zlatého slunce a v Domě U Zlatého šífu, Pedagogické muzeum J. A. Komenského.

Muzeum bylo založeno už na konci 19. století a patří tak mezi nejstarší muzea u nás. Dnes se tady návštěvníci mohou seznámit s dějinami vzdělanosti českého národa od středověku až po současnost.

Na zájemce tady čeká stálá expozice “Odkaz J. A. Komenského. Tradice a výzvy české vzdělanosti Evropě”, kde jsou k vidění unikátní školní pomůcky, učebnice, staré tisky a mapy.

Součástí expozice jsou také školní kabinet, písařský koutek a interaktivní program J. A. Komenský. Kdo chce, může zhlédnout i zajímavý dokument.

Muzeum pořádá také krátkodobé výstavy, besedy a organizuje program pro děti i školy.

otevírací doba
vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.0905, 14.40541)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Pedagogické muzeum J. A. Komenského

0.3 km
Muzeum pražských pověstí a strašidel
Muzea a historie

V Praze na Malé Straně sídlí v Mostecké ulici muzeum, které návštěvníky seznámí s těmi nejznámějšími a nejzajímavějšími strašidly a pověstmi staré Prahy.

Muzeum je rozděl...

Praha - Malá Strana
0.3 km
Pražský hrad
Hrady a zámky

V samém centru Prahy se vysoko nad řekou Vltavou na vrchu Opyš k nebi vypíná Pražský hrad, dřívější sídlo českých knížat a králů, dnešní sídlo prezidenta republiky a jede...

Praha - Malá Strana
0.3 km
Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha
Sakrální pamětihodnosti

Katedrála sv. Víta v Praze představuje absolutní vrchol gotické architektury v ČR. Je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i k...

Praha - Malá Strana
0.4 km
Franz Kafka Muzeum
Muzea a historie

Přímo na břehu Vltavy v prostorách Hergetovy cihelny sídlí na pražské Malé Straně muzeum, věnované významnému spisovateli a českému rodákovi Franzi Kafkovi.

Výstava má dv...

Praha - Malá Strana
NaVylet.cz