Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Východně od Nové Paky v severovýchodních Čechách se rozkládá přírodní památka Novopacký vodopád (někdy nazývaná také Novopacké nebo Sýkornické vodopády). V hezké rokli se tady nachází hned dva vodopády - zatímco ten Horní je vysoký asi 4 kilometry, ten Dolní spadá z výšky 8 metrů.

Kdo si chce užít hezkou podívanou, měl by sem vyrazit na jaře, když v horách taje sníh, nebo v zimě, kdy vodopády často zamrzají. Zajímavý kaňon je domovem pěkného smíšeného lesa i řady druhů živočichů, mezi nimi například strakapouda nebo skokana hnědého.

Kdo se chce dozvědět více, může se těšit na informační tabuli, u spodního vodopádu pak na lavičku s hezkým výhledem.

K vodpádům se dá dojít několika různými cestami: z Vrchoviny vede modrá turistická značka, z Nové Paky potom červená do Stupné, z ní se následně odpojuje několik lesních cest, na kterých určitě nikdo nezabloudí. Ze Štikova je možné dojít po zelené ke studánce Elixír života, odtud pak pokračuje dobře značená naučná stezka Sýkornice. Kdo nemá vlastní dopravu, může se do Nové Paky svézt vlakem, odtud pak pokračovat asi 5 kilometrů pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Nová Paka
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.4935, 15.5636)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Novopacký vodopád

2.8 km
Rozhledna na Kozinci
Rozhledny

U Vidochova na hranici Libereckého a Královéhradeckého kraje se v severovýchodních Čechách v nadmořské výšce 608 metrů nachází vysílač Kozinec s vyhlídkovým ochozem.

Ce...

Vidochov
3.3 km
Hrad Pecka
Hrady a zámky

V severovýchodních Čechách v Podkrkonoší nedaleko od Jičína se na skalním výběžku nad Peckou vysoko k nebi vypíná hrad stejného jména.

Hrad Pecka byl založen v první pol...

Pecka
3.6 km
Městské muzeum
Muzea a historie

V severovýchodních Čechách nedaleko od Jičína se v Nové Pace nachází muzeum, založené už v roce 1908.

Městské muzeum si pro návštěvníky připravilo hned několik expozic. ...

Nová Paka
4.2 km
Krkonošská vyhlídka
Rozhledny

Na obcí Bukovina jižně od Pecky v severovýchodních Čechách stojí v podhůří našich nejvyšších hor v nadmořské výšce 532 metrů Krkonošská vyhlídka.

Dřevěná rozhledna, ne ...

Pecka
8.4 km
Zřícenina hradu Kumburk
Zříceniny

Kumburk je zřícenina gotického hradu ze 14. století na strmém stejnojmenném vrchu. Během husitských válek bylo kolem hradu postaveno vnější opevnění a v 16. století byl p...

Syřenov
10.2 km
Vrchol Zvičina - 671 m n.m.
Turistika

Zvičina je kopec u obce Třebihošť v okrese Trutnov. Je populárním turistickým cílem a významnou křižovatkou turistických cest. Na vrcholu stojí barokní kostel z roku 1706...

Horní Brusnice
10.6 km
Zřícenina hradu Bradlec
Zříceniny

Bradlec je zřícenina hradu na ostrém čedičovém vrchu, 500 metrů od Újezdce, městské časti obce Syřenov. Hrad byl postaven Jaroslavem z Turnova koncem 13. století. Několik...

Syřenov
11.4 km
Ski areál Mostek - Debrné
Lyžování

Jihozápadně od Trutnova se u obce Mostek-Debrné rozkládá Ski areál Debrné. Lyžařský areál nabízí jednu sjezdovku o délce 340 metrů a 320metrový vlek typu poma.

Středisko...

Mostek