Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U obce Lesná na Tachovsku najdou návštěvníci západních Čech, jen co by kamenem dohodil od hranic se sousedním Německem, hezkou naučnou stezku. Ta je seznámí s jedinečným vodním ekosystémem v oblasti, kde dřív stávaly sklářské osady a hutě a odkud se lidé po druhé světové válce nadobro odstěhovali.

Naučná stezka Vodní svět je dlouhá jen necelé 2 kilometry a vede kolem nevyužívaných rybníkům, vybudovaných na Kolmu k chovu pstruhů. Vešla se na ni čtyři zastavení s informačními tabulemi, jejichž prostřednictvím je možné nahlédnout do života zvířat, kterým se tady dobře daří. Těmi jsou hlavně naši největší hlodavci, bobři evropští, na které je možné si počkat ve speciální bobří pozorovatelně naproti jejich hradu přímo na břehu rybníka. Dalším skvělým místem, kde se dají zahlédnout třeba vodní bezobratlí nebo obojživelníci, je dřevěné molo vedoucí až nad hladinu dalšího z rybníků.

Na své si na stezce přijdou i děti, na které tady čeká model bobřího hradu, skládačka nebo speciální zvuková tabule. Kdo by se v oblasti chtěl zdržet déle, může s procházkou pokračovat po naučné stezce Lesná - Vodní svět je její součástí.

Do Lesné jezdí z Tachova autobus, a tak se sem snadno dostanou jak řidiči, tak ti, kteří nemají vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lesná (okres Tachov)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.72406, 12.54303)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Vodní svět

2.0 km
Naučná stezka rašeliništěm Podkovák
Turistika

Jihozápadně od Tachova v západních Čechách se na samé hranici se sousedním Německem rozkládá přírodní rezervace Podkovák. Rašeliniště v severní části Českého lesa je domo...

Tachov
3.4 km
Naučná stezka Lesná
Turistika

V Lesné u Tachova v západních Čechách se v severní části Českého lesa nachází pěkná naučná stezka, která návštěvníky seznámí s historií osídlení oblasti, ale také její př...

Lesná
5.4 km
Naučná stezka Historie sklářství
Turistika

U obce Lesná v severní části Českého lesa se na samé hranici Česka se sousedním Německem nachází naučná stezka, která své návštěvníky seznámí se slavnou sklářskou minulos...

Lesná
6.0 km
Vyhlídková naučná stezka
Turistika

V Rozvadově v západních Čechách na samé hranici Česka se sousedním Německem si na své přijdou ti, kteří se při procházce v přírodě chtějí pokochat nádhernými výhledy.

V...

Rozvadov
7.2 km
Zřícenina hradu Šelmberk
Zříceniny

Šelmberk (též Starý zámek) je zaniklý hrad ze 14. století v Českém lese nedaleko německých hranic. Pohnutky, které vedly k vybudování malého hradu v pustých pohraničních ...

Lesná
8.7 km
Rozhledna Milíře
Rozhledny

Nedaleko Rozvadova u německých hranic stojí pod kopcem Tomáška u obce Milíře telekomunikační vysílač s vyhlídkovou plošinou.

Z 30metrové kovové konstrukce s vyhlídkou ve...

Rozvadov
9.4 km
Rozhledna Vysoká
Rozhledny

U Tachova v západních Čechách stojí nedaleko hraničního přechodu Rozvadov 564 metrů vysoký vrch Vysoká s pěknou rozhlednou.

Rozhledna je vysoká metrů 28,5 metru, kdo po ...

Tachov
9.9 km
Rozhledna na vrchu Havran
Rozhledny

U obce Lesná v severní části Českého lesa se na samé hranici se sousedním Německem k nebi vypíná nejvyšší vrchol Tachovska, 895 metrů vysoký vrch Havran.

Stojí na něm 24...

Lesná