Naučná stezka Vesecké údolí

Kontakt
  • Vesec, ul. Vyhlídková, Liberec

Naučná stezka Vesecké údolí

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Na jihovýchodním okraji Liberce v severních Čechách se na Lučním potoce rozkládá Vesecký rybník. Vede kolem něho pěkná naučná stezka, která ty, jež se na ni vydají, seznámí s přírodními zajímavostmi okolí.

Naučná stezka Vesecké údolí je dlouhá 2,3 kilometru a nachází se na ní celkem sedm zastavení s informacemi o oblasti, bohaté na vzácné a ohrožené druhy rostlin a živočichů. Zajímavou zastávkou jsou rašeliniště nebo slatinné loučky na břehu rybníka.

Stezka začíná na okraji Vesce a vede až k osadě Semihorky a je nenáročná, nejen co se týče její délky, ale také převýšení, a tak si na ni mohou určitě troufnout i rodiny s dětmi. Lokalita je snadno přístupná autem i veřejnou dopravou, do Vesce jezdí ale také vlak, a tak si procházku kolem hezkého rybníka mohou udělat úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Liberec
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.74014, 15.07177)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Vesecké údolí

2.2 km
Koupaliště Sluníčko
Koupání

Na koupališti ve Vratislavicích nad Nisou najdete dva velké bazény - plavecký o délce 36 metrů a 48 metrů dlouhý bazén pro neplavce.

Dětem jsou k dispozici skluzavka, tr...

Liberec
2.6 km
Lunapark a zábavní centrum Babylon
Jiné atrakce

Pouť po celý rok? Proč ne! Na plochu 3.000m2 už se vejde pořádný kus zábavy, co myslíte? Pro nejmenší je tu připraven vláček s kačenkami, řetízkový kolotoč, houpačky, pro...

Liberec
2.6 km
Wellness hotelu Babylon
Koupání

Potěšte své smysly a zrelaxujte se v jedinečném luxusním wellness centru, které je součástí wellness hotelu Babylon. Na ploše větší než 1000 m2 naleznete vše, co budete p...

Liberec
2.6 km
Aquapark Babylon
Koupání

Největší vodní zábava v Liberci s jedinečnou Laser show 3x denně!

Svět Julese Verna se vám otevře v libereckém aquaparku. Najdete zde několik bazénů se spoustou atrakcí,...

Liberec
2.7 km
iQLANDIA vědecko-zábavní centrum
Jiné atrakce

iQLANDIA je moderní vědecko-zábavní centrum s 4K Planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů! Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí.

iQLANDIA j...

Liberec
2.8 km
Koupaliště Vápenka
Koupání

Vápenka je rodinné koupaliště, které návštěvíkům kromě hlavního 50 metrů dlouhého bazénu nabízí také brouzdaliště pro děti.

K opalování zvou travnaté plochy, k dispozici...

Liberec
3.0 km
Úniková hra Tajemná výprava
Adrenalinové atrakce

Kam zmizel proslulý dobrodruh Klein? Ze své poslední cesty se doposud nevrátil a vašim úkolem je zjistit, proč se tak stalo. Kam vlastně dobrodruh odcestoval a co se mu t...

Liberec
3.2 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Liberec