Naučná stezka v Klánovickém lese

Kontakt

Naučná stezka v Klánovickém lese

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

V pražském přírodním parku Klánovice-Čihadla východně od centra hlavního města si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi. Právě pro ně tady totiž vznikla naučná stezka, díky které se nejen dobře projdou, ale ještě se něco nového dozvědí.

Naučná stezka v Klánovickém lese je dlouhá 12,5 kilometru a má celkem 17 zastavení, návštěvníky přitom provede mimo jiné kolem pozůstatků několika osad, které na území rozlehlého lesního parku kdysi existovaly. Jednotlivé informační tabule seznamují ale nejen s historií Klánovického lesa, ale také s jeho rostlinnými a živočišnými obyvateli.

Trasa je nenáročná a vede z velké části po lesních cestách, kdo by ji nechtěl absolvovat celou, může si ji zkrátit nebo rozdělit na několik úseků. K odpočinku pro unavené nohy bylo po trase zřízeno několik laviček, pro ty nejmenší je tady připraveno dětské sportoviště.

Stezka začíná na železniční stanici Praha-Klánovice, a tak se sem snadno dostanou úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08731, 14.66111)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka v Klánovickém lese

0.3 km
Naučná stezka Lesní galerie
Turistika

U obce Klánovice západně od hlavního města Prahy prochází komplexem Klánovického lesa naučná stezka, která se bude líbit hlavně rodinám s dětmi. Naučná stezka Lesní galer...

Praha - Klánovice
2.2 km
Koupaliště Klánovice
Koupání

V Praze 9 na váš čekají dva bazény - 25 a 15 metrů dlouhý - a rozlehlá travnatá pláž, kde můžete odpočívat a opalovat se.

Pro děti je připravena spousta zábavy: dvě děts...

Šestajovice
2.8 km
Jízda ve vojenském speciálu Humvee
Adrenalinové atrakce

Příznivci silných aut, zbystřete! Spojením americké vojenské výbavy, silného motoru a hory železa, kterou opravdu nic nezastaví, vznikne co? Vojenský speciál HMMWV, alias...

Praha - Horní Počernice
2.8 km
Bagristou na zkoušku
Jiné atrakce

Pamatujete si, jak jste jako malé děti snili o tom, že jednoho dne usednete za ovládací páky opravdového bagru? Představte si, že se tento váš sen může stát skutečností! ...

Praha - Horní Počernice
4.3 km
Koupaliště Úvaly u Prahy
Koupání

V Úvalech u Prahy najdete koupaliště, které nabízí hned tři bazény: 50metrový plavecký, 25metrový a dětské brouzdaliště.

Pro sportovce jsou tady připraveny nohejbalové h...

Úvaly
4.5 km
Naučná stezka PP Škvorecká obora – Králičina
Turistika

U Úval východně od Prahy při cestě do Kolína se rozkládá přírodní park Škvorecká obora – Králičina, kterým prochází okružní naučná stezka.

Stezka je dlouhá asi 4,5 kilom...

Úvaly
5.1 km
Rozhledna Vinice
Rozhledny

U obce Úvaly východně od Prahy najdou návštěvníci středních Čech na nejvyšším vrcholu v okolí, Vinici, pěknou rozhlednu. Vrcholek v nadmořské výšce 295 metrů dostal své j...

Úvaly
5.4 km
Chvalský zámek
Muzea a historie

V pražských Horních Počernicích, na samém okraji hlavního města, stojí zámek vystavěný na místě bývalé tvrze z 15. století.

Chvalský zámek byl pro veřejnost otevřen tepr...

Praha - Horní Počernice