Kontakt
  • Masarykovo náměstí 5, Velká Bíteš
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

U Velké Bíteše mezi Brnem a Jihlavou najdou návštěvníci zajímavou naučnou stezku, která je provede okolo celé řady bývalých mlýnů nejen v okolí Bíteše, ale také Vlkova a Křoví.

Naučná stezka Už ty mlýny doklapalydva okruhy: ten kratší měří 12 kilometrů, kdo si chce pořádně protáhnout nohy, může k nim přidat ještě dalších 7. Na trasu se vešlo celkem 19 zastavení, která jsou však označená jen čísly, a tak si zájemci o poznání musí v informačním centru ve Velké Bíteši vyzvednout speciálního tištěného průvodce.

Naučná stezka začíná v ulici Sadová v přírodní učebně základní školy a vede kolem Královského rybníka, rybníka Zikmund, Vlkovského a Radostínského rybníka, ale také studánky svatého Jána nebo Křovského lomu. Na její trase nechybí dřevěné sousoší s unikátním názvem „Reklama na čučení do krajiny" a samozřejmě samotné mlýny jako Dolní, Přední nebo Prostřední.

Každý rok v září se na trase koná Svatováclavský pochod, a tak kdo si chce stezku projít ve větší skupině, má šanci. Do Velké Bíteše jezdí autobus, a tak se sem snadno dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní auto.

Může se Vám hodit: ubytování Velká Bíteš
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.28837, 16.2267)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Už ty mlýny doklapaly

0.1 km
Městské muzeum ve Velké Bíteši
Muzea a historie

Ve Velké Bíteši na severozápad od Brna sídlí v zadní části památkově chráněného domu na Masarykově náměstí městské muzeum.

Na návštěvníky tady čeká stálá expozice "Miner...

Velká Bíteš
9.3 km
Lyžařský vlek Zbraslav u Brna
Lyžování

Ve Zbraslavi na jižní Moravě, asi 25 kilometrů západně od Brna, čeká na příznivce zimních sportů malé lyžařské středisko. Lyžařský vlek Zbraslav u Brna obsluhuje dvě mírn...

Zbraslav
9.6 km
Minigolfové hřiště
Jiné atrakce

V Náměšti nad Oslavou západně od Brna se nachází hotel a restaurace Na Statku, které ale kromě výborného menu a kvalitního ubytování nabízí také aktivní zábavu pro návště...

Náměšť nad Oslavou
10.0 km
Zámek Náměšť nad Oslavou
Hrady a zámky

V Náměšti nad Oslavou na jihozápadní Moravě stojí rozsáhlý zděný zámek s anglickým parkem a malou francouzskou zahradou.

Na jeho místě se už ve 13. století nacházel goti...

Náměšť nad Oslavou
10.4 km
Rozhledna Ocmanice
Rozhledny

Na návrší u Ocmanic u Náměště nad Oslavou najdete dřevěno-kovovou rozhlednu netradičního jehlanovitého tvaru.

Z 15metrové rozhledny Ocmanice jsou 360stupňové výhledy na ...

Ocmanice
12.6 km
Zřícenina hradu Lúčka
Zříceniny

Lúčka (též Střemchov) jsou zbytky hradu ze 12. století ležící nad obcí Dolní Loučky. Přesné datum stavby hradu není známo, ale podle slovanského názvu se dá předpokládat,...

Dolní Loučky
13.4 km
Trenckova rokle v údolí řeky Bobrůvky
Turistika

U Drahonína mezi Brnem a Novým Městem na Moravě se na hranici Jihomoravského kraje a kraje Vysočina nachází v údolí řeky Loučka a Bobrůvka Trenckova rokle.

Trenckova ro...

Drahonín
14.1 km
Zřícenina Sedleckého hradu
Zříceniny

Zřícenina Sedleckého hradu (též Nový hrad) se nachází v záhybu řeky Oslavy. Spolu s Lamberkem, který leží na protějším břehu řeky, tvoří tzv. hradní dvojici. O historii h...

Sedlec