Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U České Třebové se bude líbit všem, kteří se chtějí projít nádhernou krajinou podél podhorského potoka a ještě se u toho dozvědět spoustu zajímavého. Na naučné stezce Údolím Skuhrovského potoka budou moci vnímat přírodu všemi smysly.

Stezka má tři varianty, ze kterých si vybere každý. Ta nejkratší měří jen 3 kilometry a je značená žlutou turistickou značkou, vyzkoušet si je na ní přitom možné aktivity jako Mrtvé dřevo, Tváře stromů nebo Hmatové vnímání. Ze žluté trasy odbočuje červená, která vede smrkovým lesem, dlouhá je 5 kilometrů. Kdo se chce projít ještě víc, může vyrazit na třetí variantu naučné stezky, dlouhou 8 kilometrů. Prochází po žluté značce celým údolím potoka, jde kolem kopce Palice a končí ve Skuhrově.

Po cestě se nachází celá řada tabulí s informacemi, zpracovanými jak pro dospělé, tak pro děti, na které tady čekají čichárium, dendrofon, houpačky nebo hmatová cestička. Stezka je nenáročná, a tak ji snadnou zvládnou i rodiny s dětmi nebo lidé na vozíčku, projet si ji je možné i na kole, v zimě pak dokonce na běžkách.

Komu by informace na tabulích nestačily, může si v informačním centru v České Třebové vyzvednout brožurku s mapkou i hrami a aktivitami pro děti. Stezka začíná u hřiště v obci Rybník, kam se dá dojet autem, z železniční stanice v České Třebové jsou to sem pak necelé tři kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Česká Třebová
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.89287, 16.46769)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Údolím Skuhrovského potoka

1.8 km
Městské muzeum Česká Třebová
Muzea a historie

V České Třebové, jen co by kamenem dohodil od Svitav, sídlí muzeum, které návštěvníkům představí město coby důležitý dopravní uzel.

Městské muzeum Česká Třebová si pro z...

Česká Třebová
3.3 km
Rozhledna Maxe Švabinského
Rozhledny

Na Kozlovském kopci asi kilometr od Kozlova, části České Třebové, najdete 55 metrů vysoký telekomunikační vysílač a rozhlednu v jednom.

Z vyhlídkové plošiny ve výšce 33 ...

Česká Třebová
4.9 km
Třebovské stěny
Turistika

Nedaleko České Třebové ve východních Čechách se nachází Třebovské stěny, asi 5 kilometrů dlouhý zalesněný hřbet.

Stěny, jejichž nejvyšším vrcholem je Palice (613 m n. m....

Česká Třebová
6.5 km
Letní Pinguin park
Adrenalinové atrakce

V Přívratu u České Třebové ve východních Čechách najdou návštěvníci areál plný atrakcí a zábavy, který ocení hlavně rodiny s dětmi. Ve Ski areálu Přívrat byl v klidné kra...

Přívrat
6.6 km
Ski areál Přívrat
Lyžování

U obce Přívrat, jen co by kamenem dohodil od České Třebové, se ve východních Čechách rozkládá malé lyžařské středisko. Ve Ski areálu Přívrat se návštěvníci mohou těšit na...

Přívrat
8.3 km
Vyhlídková věž Hláska na Kypuši
Rozhledny

Mezi Lanškrounskými rybníky v severovýchodních Čechách vyrostla nad sjezdovkou na Kypuši v nadmořské výšce 450 metrů malá, ale pěkná rozhledna.

Kamenná vyhlídková věž z ...

Lanškroun
8.3 km
Naučná stezka Lanškrounské rybníky
Jiné atrakce

V Lanškrouně ve východních Čechách se nachází přírodní park Lanškrounské rybníky, kterým vede stejnojmenná naučná stezka.

Naučná stezka Lanškrounské rybníky prochází kol...

Lanškroun
8.3 km
Nový zámek u Lanškrouna
Hrady a zámky

Nový zámek u Lanškrouna, známý také jako Zámeček, je krásná a historická budova, která se nachází mezi Rudolticemi a Lanškrounem. Původně byl součástí rozsáhlého barokníh...

Rudoltice