Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U pivovaru v Českém Brodě ve středních Čechách začíná naučná stezka, která návštěvníky vezme na procházku nádherným údolím Šembery.

Naučná stezka údolím říčky Šembery je dlouhá 11 kilometrů a má snazší části, vedené po zpevněných cestách, a části náročnější, překonávající louky a lužní lesy údolí. Návštěvníci se na Šembeře mohou těšit na hezké peřeje a romantické úseky divokých skalních výběžků, voda je tady čistá, a tak není divu, že se v ní zalíbilo pstruhům i rakům. Na stezce je celkem 12 zastavení s informačními panely, které seznamují s lesním hospodářstvím, ochranou a významem lesa, ale také pivovarem nebo místním hradištěm. Nechybí ani otázky a úkoly pro děti nebo interaktivní prvky, jako jsou ukázka půdního profilu nebo ptačí budky.

Stezka jde přes osadu Zahrady až k rozcestí Na Šembeře, míjí hradiště Staré zámky u Doubravčic nebo pozůstatky hrádku Šember. Je jednosměrná a vede souběžně s červeně značenou turistickou trasou. Z rozcestí Na Šembeře je třeba vrátit se stejnou cestou zpět na nádraží do Českého Brodu nebo pokračovat asi 2 kilometry po zelené do Doubravčic, kam jezdí autobus.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Tuchoraz
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.05011, 14.84264)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka údolím říčky Šembery

1.6 km
Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Sakrální památky

Tismická bazilika je jedna z nejvýznamnějších románských památek v ČR. Pochází z 12. století a vzácně se dochovala dodnes v téměř původním stavu.

Mezi nejcennější histor...

Tismice
2.9 km
Gotické podzemí v Českém Brodě
Muzea a historie

Sklepní prostory pod městem byly budovány pravděpodobně ve 14. století, a to především pro potřeby skladování potravin, nápojů a úkrytu různých cenností. V roce 1360 bylo...

Český Brod
3.0 km
Podlipanské muzeum v Českém Brodě
Muzea a historie

V Českém Brodě východně od Prahy sídlí v nádherné secesní budově obklopené zahradou Podlipanské muzeum, založené už na konci 19. století.

V muzeu, které je součástí Regi...

Český Brod
4.5 km
Klepec
Turistika

Klepec je lesnatý vrch nad obcí Přišimasy. Na vrchu najdeme bizarní skalní útvary, které vznikly dlouhodobým zvětráváním žulových bloků. Největší ze žulových kolosů je ba...

Přišimasy
6.3 km
Muzeum hrnčířství - Kostelec nad Černými lesy
Muzea a historie

Středočeský Kostelec nad Černými lesy je domovem zajímavého Muzea hrnčířství.

Muzeum hrnčířství sídlí v budově historického renesančního panského domu a návstěvníci si t...

Kostelec nad Černými Lesy
8.0 km
Rozhledna Skalka
Rozhledny

Na náhorní plošině v obci Vyžlovka byla na místě bývalé skládky teprve nedávno otevřena rozhledna Skalka.

Z 25 metrů vysoké dřevěné rozhledny s točitým železným schodišt...

Vyžlovka
8.6 km
Rozhledna Vinice
Rozhledny

U obce Úvaly východně od Prahy najdou návštěvníci středních Čech na nejvyšším vrcholu v okolí, Vinici, pěknou rozhlednu. Vrcholek v nadmořské výšce 295 metrů dostal své j...

Úvaly
9.2 km
Naučná stezka PP Škvorecká obora – Králičina
Turistika

U Úval východně od Prahy při cestě do Kolína se rozkládá přírodní park Škvorecká obora – Králičina, kterým prochází okružní naučná stezka.

Stezka je dlouhá asi 4,5 kilom...

Úvaly