Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U Lanškrouna západně od Šumperka na severní Moravě najdou návštěvníci zajímavou naučnou stezku, která je provede nádhernou krajinou údolí Moravské Sázavy, táhnoucím se mezi Výprachticemi a Albrechticemi v délce více než deseti kilometrů.

Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy je dlouhá 5,6 kilometru a má 6 zastavení s informačními tabulemi, které se zaměřují na historii území, život lesa, geologii, ale i rostlinné a živočišné obyvatele údolí. Podél stezky je k dispozici několik odpočivadel, a dokonce i ohniště, dětem se bude líbit malé hřiště nebo místo u středověké štoly bývalého rulového lomu, kde si mohou zkusit vyrýžovat české granáty.

Stezka začíná v Albrechticích a končí ve Výprachticích u Kovárny. Do Albrechtic se dá dojet autem, ale zoufat nemusí ani ti, kteří vlastní dopravu nemají: zajíždí sem autobus. Nejbližší železniční stanice je v Lanškrouně, odkud jsou to pěšky asi 4 kilometry. Na své si tady přijdou nejen pěší, ale i cyklisté, na které tady čekají na asfaltové lesní cestě hned dvě cyklotrasy.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lanškroun
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.93693, 16.64272)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy

3.3 km
Městské muzeum na zámku Lanškroun
Muzea a historie

V Lanškrouně nedaleko od Pardubic stojí zámek, jehož nejstarší část bývala součástí augustiniánského kláštera vystavěného už na konci 14. století.

V 16. století zámek zí...

Lanškroun
4.4 km
Rozhledna Mariánka
Rozhledny

U Horní Čermné severně od Lanškrouna najdou návštěvníci severovýchodních Čech 503 metrů vysokou Mariánskou horu s rozhlednou.

23 metrů vysoká rozhledna Mariánka byla vy...

Lanškroun
4.7 km
Rozhledna Lázek (zavřeno)
Rozhledny

ROZHLEDNA JE V SOUČASNOSTI UZAVŘENA.

Jihozápadně od obce Cotkytle nedaleko Horních Heřmanic najdou návštěvníci východních Čech 714 metrový vrch Lázek a na něm stejnojmen...

Cotkytle
5.2 km
Vyhlídková věž Hláska na Kypuši
Rozhledny

Mezi Lanškrounskými rybníky v severovýchodních Čechách vyrostla nad sjezdovkou na Kypuši v nadmořské výšce 450 metrů malá, ale pěkná rozhledna.

Kamenná vyhlídková věž z ...

Lanškroun
5.3 km
Naučná stezka Lanškrounské rybníky
Jiné atrakce

V Lanškrouně ve východních Čechách se nachází přírodní park Lanškrounské rybníky, kterým vede stejnojmenná naučná stezka.

Naučná stezka Lanškrounské rybníky prochází kol...

Lanškroun
5.8 km
Nový zámek u Lanškrouna
Hrady a zámky

Nový zámek u Lanškrouna, známý také jako Zámeček, je krásná a historická budova, která se nachází mezi Rudolticemi a Lanškrounem. Původně byl součástí rozsáhlého barokníh...

Rudoltice
8.8 km
Acrobat park Štíty
Lyžování

Ve Štítech u Šumperka na severní Moravě ma dvůj domov jedinečné sportovní centrum, Acrobat park Štíty. Multifunkční areál vystavěl v roce 2002 olympijský vítěz Aleš Valen...

Štíty
9.1 km
Třebovské stěny
Turistika

Nedaleko České Třebové ve východních Čechách se nachází Třebovské stěny, asi 5 kilometrů dlouhý zalesněný hřbet.

Stěny, jejichž nejvyšším vrcholem je Palice (613 m n. m....

Česká Třebová