Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Roztok v srdci Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko leží přírodní rezervace U Eremita, kterou prochází stejnojmenná naučná stezka. Rezervace v zalesněném svahu nad řekou Berounkou potěší hlavně milovníky dřevin, kterých tady rostou desítky druhů.

Naučná stezka U Eremita vede z velké části po úzké skalní římse, přemostěné na některých místech dřevěnými můstky, a tak se tady musí mít na pozoru nejen rodiny s dětmi. Kdo se na ni vypraví, seznámí se v jejím průběhu s 35 obvyklými i vzácnými druhy dřevin. Na začátku a na konci stezky (a také v informačních centrech v oblasti) jsou k dispozici tištěné brožury, které k očíslovaným stromkům dávají více informací.

Začátek naučné stezky, která je dlouhá asi kilometr, leží v lese a není úplně snadné ho najít, odkazuje na něj značka u silnice z Roztok u Křivoklátu směrem do Karlovy Vsi. Dostat se sem dá autem, ale také vlakem, který v Roztokách zastavuje.

Kdo si chce pobyt v nádherné krajině prodloužit, neměl by si nechat ujít prohlídku nedalekého hradu Křivoklát.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Roztoky (okres Rakovník)
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.01793, 13.86141)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka U Eremita

1.6 km
Vyhlídka Paraplíčko
Rozhledny

Mezi Roztokami a Křivoklátem v srdci Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko západně od Prahy se nachází malá, ale pěkná vyhlídka.

Vyhlídka Paraplíčko stojí nad soutokem ...

Křivoklát
2.3 km
Rozhledna Velká Buková
Rozhledny

Na okraji obce Velká Buková na Křivoklátsku stojí asi 15 kilometrů od Rakovníka moderně vyhlížející rozhledna, postavená teprve před několika lety.

Ze 14metrové dřevěné ...

Velká Buková
2.3 km
Hrad Křivoklát
Hrady a zámky

Na skalnatém ostrohu nad Rakovnickým potokem se ve stejnojmenném městysu ve středních Čechách k nebi vypíná jeden z nejstarších středověkých hradů českých králů a knížat....

Křivoklát
2.3 km
Pomník knížete Karla Egona II. Fürstenberka
Památníky

V Křivoklátě na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko západně od Prahy si návštěvníci středních Čech mohou prohlédnout pomník knížete Karla Egona II. Fürstenberka....

Křivoklát
5.0 km
Hamousův statek
Muzea a historie

Ve Zbečně na Křivoklátsku západně od Prahy stojí v jedné z nejstarších obcí u nás statek s roubenkou, jejichž historie sahá nejméně do 16. století.

V Hamousově statku si...

Zbečno
7.1 km
Zřícenina hradu Týřov
Zříceniny

Týřov (německy Angerbach) je zřícenina významného hradu Českého království ze 13. století. Byl to hrad kastelového typu postavený podle importovaného francouzského vzoru....

Hřebečníky
7.8 km
Rozhledna Máminka
Rozhledny

U obce Hudlice na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko najdou návštěvníci nádherné krajiny středních Čech rozhlednu Máminka.

Pěkná dřevěná rozhledna netradičního...

Hudlice
8.5 km
Naučná stezka Po stopě trilobita
Turistika

V obci Skryje na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko si na své přijdou všichni, kteří se chtějí projít hezkou krajinou a ještě se u toho dozvědět něco nového. Če...

Skryje