Naučná stezka rašeliništěm Podkovák

Kontakt

Naučná stezka rašeliništěm Podkovák

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Jihozápadně od Tachova v západních Čechách se na samé hranici se sousedním Německem rozkládá přírodní rezervace Podkovák. Rašeliniště v severní části Českého lesa je domovem řady vzácných druhů rostlin a živočichů i zajímavé naučné stezky stejného jména.

Návštěvníci se díky ní mohou podívat až do středu rašeliniště, kam je zavede haťový chodník. Čeká tady na ně kromě borovice blatky, zvyklé na drsné prostředí mokřadů, třeba také masožravá rosnatka okrouhlolistá, z fauny potom třeba jedovatá zmije nebo ještěrka živorodá.

Informační panely na naučné stezce seznámí s překrásnou přírodou rašeliniště ještě blíže, ale zájemci se na nich dozví také o jiných rašeliništích v oblasti. Na konci stezky potěší odpočívadlo a nádhernou vyhlídkou. Komu by to nestačilo, může si v některém z regionálních center v okolí vyzvednou tištěného průvodce.

Naučná stezka Podkovák leží asi kilometr jižně od silnice z Lesné do Staré Knížecí Huti a její délka je jen několik set metrů, a tak ji hravě zvládnou úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Tachov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.73634, 12.52238)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka rašeliništěm Podkovák

2.0 km
Naučná stezka Vodní svět
Jiné atrakce

U obce Lesná na Tachovsku najdou návštěvníci západních Čech, jen co by kamenem dohodil od hranic se sousedním Německem, hezkou naučnou stezku. Ta je seznámí s jedinečným ...

Lesná
2.3 km
Naučná stezka Lesná
Turistika

V Lesné u Tachova v západních Čechách se v severní části Českého lesa nachází pěkná naučná stezka, která návštěvníky seznámí s historií osídlení oblasti, ale také její př...

Lesná
4.2 km
Naučná stezka Historie sklářství
Turistika

U obce Lesná v severní části Českého lesa se na samé hranici Česka se sousedním Německem nachází naučná stezka, která své návštěvníky seznámí se slavnou sklářskou minulos...

Lesná
5.2 km
Zřícenina hradu Šelmberk
Zříceniny

Šelmberk (též Starý zámek) je zaniklý hrad ze 14. století v Českém lese nedaleko německých hranic. Pohnutky, které vedly k vybudování malého hradu v pustých pohraničních ...

Lesná
7.7 km
Vyhlídková naučná stezka
Turistika

V Rozvadově v západních Čechách na samé hranici Česka se sousedním Německem si na své přijdou ti, kteří se při procházce v přírodě chtějí pokochat nádhernými výhledy.

V...

Rozvadov
8.2 km
Rozhledna na vrchu Havran
Rozhledny

U obce Lesná v severní části Českého lesa se na samé hranici se sousedním Německem k nebi vypíná nejvyšší vrchol Tachovska, 895 metrů vysoký vrch Havran.

Stojí na něm 24...

Lesná
9.3 km
Rozhledna Vysoká
Rozhledny

U Tachova v západních Čechách stojí nedaleko hraničního přechodu Rozvadov 564 metrů vysoký vrch Vysoká s pěknou rozhlednou.

Rozhledna je vysoká metrů 28,5 metru, kdo po ...

Tachov
10.0 km
Koupaliště Tachov
Koupání

V Tachově najdete venkovní koupaliště a vnitřní plavecký areál.

Koupaliště je otevřeno v letních měsících a těšte se tady na víceúčelový bazén rozdělený na plaveckou a r...

Tachov