Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Ve Vrchotových Janovicích mezi Prahou a Táborem najdou návštěvníci středních Čech naučnou stezku nezvyklého jména - Po stopách Sidonie Nádherné.

Stezka spojuje Olbramovice s Vrchotovými Janovicemi a za cíl si dala seznámit se životem baronky Sidonie Nádherné z Borutína, která zemřela v polovině minulého století a která byla poslední majitelkou místního zámku. Kromě zajímavostí o ní se návštěvníci dozví také o dalších významných osobnostech regionu, jako byli básník Rainer Maria Rilke, spisovatel Karel Kraus, malíř Max Švabinský, vnučky presidenta Masaryka, Herberta a Anna nebo kníže Maxmilián Lobkowicz, ale také o jeho historii a přírodě.

Bezpochyby nejzajímavější na trase je samotný zámek s překrásným parkem - navštívit je možné stále expozice Národního muzea v Praze nebo se podívat na pěkný malý hřbitov, kde má hrob i sama Sidonie.

Trasa je dlouhá 8 kilometrů a má 7 zastavení a je možné vybrat si mezi její jižní a severní větví. Vede povětšinou po vedlejších silnicích nebo vozových cestách, není náročná, a tak se na ni mohou vypravit určitě i rodiny s dětmi. Do Vrchotových Janovic i Olbramovic jezdí vlak, ale přijet je sem samozřejmě možné i autem.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Vrchotovy Janovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.66888, 14.57766)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Po stopách Sidonie Nádherné

0.0 km
Muzeum na zámku Vrchotovy Janovice
Muzea a historie

Ve středních Čechách v okrese Benešov stojí v městysi Vrchotovy Janovice stejnojmenný zámek.

Na místě zámku se už v 15. a 16. století nacházela vodní tvrz, v 18. století...

Vrchotovy Janovice
5.4 km
Zatopený lom Bořená Hora
Koupání

Jižně od obce Štětkovice ve středních Čechách najdou ti, kteří hledají osvěžení v horkém letním dni, zatopený lom Bořená Hora.

Od 20. do 70. a pak ještě krátce po resti...

Štětkovice
5.7 km
Spa & Wellness Čapí hnízdo
Koupání

U Olbramovic jižně od Prahy ve středních Čechách stojí na břehu rybníka Slavnič Spa a Wellness areál Čapí hnízdo. Na návštěvníky tady v krásné krajině bývalého Dvora Semt...

Olbramovice
5.8 km
Rozhledna Václavka Votice
Rozhledny

Ve středočeských Voticích stojí kostel svatého Václava s 35metrovou věží, přístupnou veřejnosti.

Kostel byl vystavěn už v 13. století, a tak je zážitkem už sama jeho pro...

Votice
5.8 km
Ekocentrum Čapí hnízdo
Zoologické a botanické zahrady

U Olbramovic jižně od Benešova ve středních Čechách bylo v roce 2012 veřejnosti otevřeno hezké Ekocentrum, kde si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi.

Ekocentrum nabíz...

Olbramovice
5.9 km
Motýlárium Votice
Zoologické a botanické zahrady

Ve Voticích mezi Prahou a Táborem našlo svůj domov pěkné Motýlárium. Začalo vznikat v roce 2015 v chátrajících sklenících bývalého zahradnictví a dnes si tady návštěvníci...

Votice
7.4 km
Zřícenina hradu Kouty
Zříceniny

Kouty jsou zřícenina vodní tvrze ze 14. století. Nachází se na okraji vesnice Kouty - městské části obce Smilkov. Tvrziště uprostřed rybníka mělo rozměry asi 20 × 30 metr...

Smilkov
9.0 km
Exkluzivní řízení letadla na zkoušku
Adrenalinové atrakce

Milovníci létání, pozor! Odteď už nemusíte jen závidět ptákům a profesionálním pilotům, protože máte jedinečnou příležitost chopit se kniplu a na chvíli se stát skutečným...

Bystřice