Naučná stezka po stopách důlní činnosti na Břasku

Kontakt

Naučná stezka po stopách důlní činnosti na Břasku

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U obce Břasy severovýchodně od Plzně si na své přijdou všichni, kteří se chtějí dobře projít a ještě u toho načerpat spoustu zajímavých informací. Naučná stezka po stopách důlní činnosti na Břasku je provede po jediné oblasti v Čechách, kde se černé uhlí průmyslově těžilo na zemském povrchu a ne pod ním.

Naučná stezka prochází kolem pozůstatků důlních a průmyslových provozů v obci a jejím okolí a návštěvníci si na ní mohou prohlédnout dokonce i karbonský zkamenělý les, který tady byl těžbou odkrytý, nebo se pokochat hezkými výhledy z rozhledny Na Vrchách.

Na okružní trasu dlouhou 5,5 kilometru se vešlo hned 8 zastavení s informačními tabulemi, které se kromě historie samotné těžby zabývají také dopravou černého uhlí nebo právě paleontologickými nálezy. Stezka vede částečně po modré a částečně po zelené turistické značce a kromě pěších si ji mohou projet také cyklisté.

Stezka je moderní, a tak nepřekvapí, že kromě fotografií jsou na jejích tabulích také QR kódy, které odkazují na dodatečné materiály k tématu. Trasa začíná u přírodní památky Bašta, kam se lze snadno dostat nejen autem, ale také veřejnou dopravou. Do Břas jezdí vlak a z železniční stanice jsou to sem jen asi 2 kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Břasy
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.83233, 13.56857)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka po stopách důlní činnosti na Břasku

1.6 km
Rozhledna Na Vrchách
Rozhledny

Mezi obcemi Břasy a Újezd u Svatého Kříže severovýchodně od Plzně stojí na vyvýšenině známé jako Na Vrších jedinečná stavba datového převaděče s vyhlídkou.

15 metrů vys...

Břasy
3.0 km
Vodopád Dírka
Vodopády

Jižně od obce Darová protéká v těsné blízkosti golfového hřiště na Darovanském dvoře Dírecký potok, který se nedaleko odsud vlévá do Berounky. Na něm leží vodopád Dírka, ...

Břasy
3.7 km
Městské muzeum Josefa Hyláka
Muzea a historie

V Radnicích nedaleko od Plzně sídlí v měšťanském Jakšovském, později Falklově domě z první třetiny 18. století malé, ale zajímavé muzeum.

Muzeum založil už na konci 19. ...

Radnice
3.7 km
Zřícenina hradu Březina
Zříceniny

Březina je zřícenina hradu nad koupalištěm v obci Březina. Hrad stojí v zámeckém parku na skalnatém návrší.

Hrad byl založen na skalnatém ostrohu ve 14. století. Později...

Březina
4.9 km
Stáj Straka
Koně, jezdectví

Stáj Straka Němčovice má své sídlo ve stejnojmenné obci v okresu Rokycany na Plzeňsku. Poskytujeme celoroční možnost ježdění pro začátečníky i pokročilé. Výcvik probíhá v...

Němčovice
6.5 km
Koupaliště Nová Huť
Koupání

Na koupališti Nová Huť najdete 60metrovou umělou nádrž s betonovým a štěrkovým dnem. Relaxovat můžete na rozsáhlých travnatých březích, k dispozici je vám kiosek s občers...

Dýšina
6.9 km
Naučná stezka Kokotské rybníky
Turistika

Mezi obcemi Smědčice a Litohlavy severovýchodně od Plzně se rozkládají Horní a Dolní Kokotský rybník, kolem nichž prochází zajímavá naučná stezka.

Nedávno otevřená nauč...

Dýšina
7.0 km
Zřícenina letohrádku Kamýk u Oseka
Hrady a zámky

Nad obcí Osek u Rokycan v západních Čechách stojí dominanta okolí, zřícenina romantického hrádku.

Letohrádek Kamýk, jednopatrová obdelníková cihlová stavba, byl vystavěn...

Osek