Popis atrakce

U Karlovky jižně od České Kamenice v severních Čechách našla svůj domov naučná stezka, která své návštěvníky provede kolem místních rybníků. Karlovské rybníky jsou celkem tři - Velký, Střední a Malý - a na konci minulého století to vypadalo, že úplně zaniknou. V roce 2003 se však začalo s jejich opravou a dnes opět lákají k hezké procházce.

Naučná stezka Okolím Karlovských rybníků za poznáním je dlouhá asi 2 kilometry a je na ní celkem 7 zastavení s informačními tabulemi, které seznamují s historií vodních nádrží, místními lesy a jejich obyvateli, ale také vodními a mokřadními ptáky a rostlinami oblasti. Kdo se bude pořádně dívat, možná zahlédne i rosničku zelenou nebo orla mořského.

Trasa začíná u lesního altánu na břehu Velkého rybníka a vede po celém jeho obvodu, je snadná, takže ji hravě zvládnou i rodiny s malými dětmi. Auto je možné zaparakovat u silnice z Žandova do České Kamenice kousek za osadou Karlovka, odkud je to k začátku stezky asi 500 metrů. Nejbližší železniční stanice je ve 4 kilometry vzdáleném Žandově.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Velká Bukovina
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.74076, 14.40594)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Okolím Karlovských rybníků za poznáním

2.1 km
Koupaliště Žandov
Koupání

V nádherném prostředí rekreačního areálu Žandov najdete koupaliště s velkým plaveckým bazénem o délce 50 a šířce 40 metrů a bazénem pro děti.

Relaxovat a opalovat se můž...

Žandov
4.3 km
Koupaliště Horní Police
Koupání

Nevíte, kam v létě k vodě? Máte chuť vyrazit někam na celý den s dětmi nebo jen tak na jedno orosený? Pak vyrazte do Horní Police!

Přírodní venkovní koupaliště s travnat...

Horní Police
6.0 km
Zřícenina Kamenický hrad
Zříceniny

Kamenice je zřícenina hradu ze 13. století na vysokém vrchu nad Českou Kamenicí. Hrad kdysi sloužil na ochranu zemské stezky vedoucí do Lužice. V 15. století lužická měst...

Česká Kamenice
6.0 km
Sklářské muzeum Kamenický Šenov
Muzea a historie

V Kamenickém Šenově v severních Čechách sídlí v klasicistní budově s mansardovou střechou z přelomu 60. a 70. let 18. století Sklářské muzeum Kamenický Šenov.

Návštěvníc...

Kamenický Šenov
6.4 km
Panská skála
Jiné atrakce

Panská skála je národní přírodní památka a geologická lokalita, na které můžete pozorovat působivé kamenné varhany. Ty vznikly v třetihorách díky sloupcové odlučnosti čed...

Kamenický Šenov
6.7 km
Česká skála
Turistika

V Českém středohoří v severních Čechách se nedaleko od Slunečné nachází zarostlý kopec Česká skála (629 m n. m.), zvaný také Češka.

Česká skála je jedním ze čtyř vrcholů...

Slunečná
6.7 km
Zámek Benešov nad Ploučnicí
Hrady a zámky

Přímo v centru Benešova nad Ploučnicí stojí sedm historických budov, které spadají pod zámecký komplex. Jsou mezi nimi horní a dolní zámek, tři paláce, kostel Narození Pa...

Benešov nad Ploučnicí
6.9 km
Rozhledna Strážný vrch
Rozhledny

Na Strážném vrchu u Merboltic asi 5 kilometrů od Benešova nad Ploučnicí kdysi stávaly turistická chata a dřevěná vyhlídková věž.

Dnes tady najdete 12metrovou dřevěnou ro...

Merboltice