Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Rosicích západně od Brna na jižní Moravě najdou příznivci procházek hezkou krajinou zajímavou naučnou stezku. Ta prochází bývalou rosickou oborou a byla zřízena Lesy České republiky.

Naučná stezka Obora v Rosicích je dlouhá jen 4 kilometry, i tak se na ni ale vešlo hned 8 zastavenís informačními tabulemi, které se zaměřují nejen na přírodu, ale také na historii a geologii Obory, která vznikla už v druhé polovině 14. století.

Zajímavostí je haltýř, zděná komora na shromažďování vody pro místní zámek, nejen děti se mohou těšit na interaktivní tabuli, která prozkouší jejich znalosti stromů nebo stop zvěře. Kdo by se při procházce unavil, ocení hned několik laviček.

Naučná stezka Obora v Rosicích začíná v Pendrově u rybníku Loučka, a protože je krátká a nenáročná, mohou se na ni vypravit i rodiny s dětmi nebo senioři. Dojet až k rybníku je možné autem, kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, nemusí zoufat: do Rosic jezdí vlak a z železniční stanice je to sem jen kilometr pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Rosice (okres Brno-venkov)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.17271, 16.38338)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Obora v Rosicích

1.1 km
Zámek Rosice
Hrady a zámky

V Rosicích u Brna nad soutokem Bobravy a Říčanského potoka stojí renesanční zámek, vystavěný na místě tvrze ze 14. století.

Zámek, přestavěný v reprezentační sídlo v 16....

Rosice
3.1 km
Jízdy historických vlaků MPŽ
Muzea a historie

Ve Zbýšově jihozápadně od Brna mohou zájemci zažít nevšední zážitek z jízdy vlaku. Sídlí tady totiž Muzeum průmyslových železnic a začíná tu úzkorozchodná trasa směrem do...

Zbýšov
3.6 km
Koupaliště Zbýšov
Koupání

Jen kousek od Brna najdete rozlehlé koupaliště, které nabízí hned pět bazénů s nádherně čistou vodou ohřívanou solárními plachtami a 80 metrů dlouhým toboganem.

Možnosti...

Zbýšov
6.0 km
Duhový svět - zábavní park pro nejmenší
Jiné atrakce

Součástí zábavního parku Permonium je Duhový svět - environmentální park pro nejmenší děti, zaměřený na ekologii a ochranu životního prostředí.

Srdcem tohoto přírodního...

Oslavany
7.0 km
Menšíkova rozhledna u Hlíny
Rozhledny

V malebném koutě jižní Moravy, nedaleko obce Hlína a jihozápadně od metropole Moravy, Brna, se tyčí pozoruhodná stavba - dvacetidvoumetrová rozhledna. Tato rozhledna není...

Hlína
7.9 km
Lyžařský vlek Zbraslav u Brna
Lyžování

Ve Zbraslavi na jižní Moravě, asi 25 kilometrů západně od Brna, čeká na příznivce zimních sportů malé lyžařské středisko. Lyžařský vlek Zbraslav u Brna obsluhuje dvě mírn...

Zbraslav
8.0 km
Muzeum v Ivančicích
Muzea a historie

Jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Brna, našla své sídlo pobočka Muzea Brněnska, Muzeum v Ivančicích.

Muzeum vzniklo už na konci 19. století a patří tak k jedněm ...

Ivančice
8.4 km
Rozhledna Alfonse Muchy
Rozhledny

Na jižním okraji Ivančic u Brna stojí stojí nad řekou Jihlavou rozhledna Alfonse Muchy, nazývaná podle kopce, na kterém se nachází, někdy také Réna.

Rozhledna pochází už...

Ivančice