Naučná stezka Lesní galerie

Kontakt

Naučná stezka Lesní galerie

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U obce Klánovice západně od hlavního města Prahy prochází komplexem Klánovického lesa naučná stezka, která se bude líbit hlavně rodinám s dětmi. Naučná stezka Lesní galerie je prostřednictvím originálně zpracovaných informačních panelů nejen poučí, ale také pobaví.

I když je celá stezka dlouhá jen 3 kilometry, vešlo se na ni hned 30 tabulí, které seznamují s třicítkou druhů zvířat, kterým je místní les domovem. Na každé tabuli je obrázek zvířete, který nakreslily děti z místní základní školy, fotka, text a krátká básnička. Komu by informace načerpané jejich prostřednictvím nestačily, může si telefonem nasnímat QR kód a poslechnout si třeba zvuky, které dané zvíře vydává.

Trasa je nenáročná a snadno ji zvládnou nejen malé děti, ale také rodiče s kočárky. Po cestě je hned několik laviček a odpočinkových míst, nechybí ale ani hřiště na petanque nebo venkovní fitness pro dospělé a herní prvky pro děti.

Naučná stezka Lesní galerie začíná v Újezdu nad Lesy naproti Masarykově základní škole. Dojet se sem dá autem, v Klánovicích zastavuje ale také vlak, a tak se sem dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08705, 14.6651)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Lesní galerie

0.3 km
Naučná stezka v Klánovickém lese
Jiné atrakce

V pražském přírodním parku Klánovice-Čihadla východně od centra hlavního města si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi. Právě pro ně tady totiž vznikla naučná stezka, dík...

Praha - Klánovice
2.0 km
Koupaliště Klánovice
Koupání

V Praze 9 na váš čekají dva bazény - 25 a 15 metrů dlouhý - a rozlehlá travnatá pláž, kde můžete odpočívat a opalovat se.

Pro děti je připravena spousta zábavy: dvě děts...

Šestajovice
3.0 km
Jízda ve vojenském speciálu Humvee
Adrenalinové atrakce

Příznivci silných aut, zbystřete! Spojením americké vojenské výbavy, silného motoru a hory železa, kterou opravdu nic nezastaví, vznikne co? Vojenský speciál HMMWV, alias...

Praha - Horní Počernice
3.0 km
Bagristou na zkoušku
Jiné atrakce

Pamatujete si, jak jste jako malé děti snili o tom, že jednoho dne usednete za ovládací páky opravdového bagru? Představte si, že se tento váš sen může stát skutečností! ...

Praha - Horní Počernice
4.0 km
Koupaliště Úvaly u Prahy
Koupání

V Úvalech u Prahy najdete koupaliště, které nabízí hned tři bazény: 50metrový plavecký, 25metrový a dětské brouzdaliště.

Pro sportovce jsou tady připraveny nohejbalové h...

Úvaly
4.2 km
Naučná stezka PP Škvorecká obora – Králičina
Turistika

U Úval východně od Prahy při cestě do Kolína se rozkládá přírodní park Škvorecká obora – Králičina, kterým prochází okružní naučná stezka.

Stezka je dlouhá asi 4,5 kilom...

Úvaly
4.8 km
Rozhledna Vinice
Rozhledny

U obce Úvaly východně od Prahy najdou návštěvníci středních Čech na nejvyšším vrcholu v okolí, Vinici, pěknou rozhlednu. Vrcholek v nadmořské výšce 295 metrů dostal své j...

Úvaly
5.7 km
Chvalský zámek
Muzea a historie

V pražských Horních Počernicích, na samém okraji hlavního města, stojí zámek vystavěný na místě bývalé tvrze z 15. století.

Chvalský zámek byl pro veřejnost otevřen tepr...

Praha - Horní Počernice