Popis atrakce

V Lanškrouně ve východních Čechách se nachází přírodní park Lanškrounské rybníky, kterým vede stejnojmenná naučná stezka.

Naučná stezka Lanškrounské rybníky prochází kolem soustavy celkem sedmi rybníků a má několik okruhů dlouhých od 2 do 6 kilometrů, vhodných pro rodiny s malými dětmi i ty, kteří se chtějí projít o něco víc. Na osmi zastaveních s informačními tabulemi se zájemci seznámí se samotným přírodním parkem, historií lanškrounských rybníků a jejich ekosystémem, ale raké geologií oblasti. K vidění je tady celá řada cenných druhů rostlin, ale i ptáků nebo ohrožený bobr evropský.

Děti se na stezce mohou těšit na lanové hřiště, milovníci hezkých výhledů pak na bezmála 9 metrů vysokou rozhlednu na vrchu Kypuš. Rybníky jsou součástí příměstské rekreační zóny s přírodním koupalištěm na břehu rybníka Dlouhý, a tak kdo sem vyrazí v létě, může se v horkém dni příjemně osvěžit.

Na stezku je možné nastoupit v rekreační oblasti Obora v Lanškrouně, kde se dá zaparkovat. Do Lanškrouna jezdí také vlak, a tak se o hezkou procházku nemusí nechat připravit ani ti, kteří neřídí.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lanškroun
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.92773, 16.5704)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Lanškrounské rybníky

0.7 km
Vyhlídková věž Hláska na Kypuši
Rozhledny

Mezi Lanškrounskými rybníky v severovýchodních Čechách vyrostla nad sjezdovkou na Kypuši v nadmořské výšce 450 metrů malá, ale pěkná rozhledna.

Kamenná vyhlídková věž z ...

Lanškroun
3.0 km
Nový zámek u Lanškrouna
Hrady a zámky

Nový zámek u Lanškrouna, známý také jako Zámeček, je krásná a historická budova, která se nachází mezi Rudolticemi a Lanškrounem. Původně byl součástí rozsáhlého barokníh...

Rudoltice
3.5 km
Městské muzeum na zámku Lanškroun
Muzea a historie

V Lanškrouně nedaleko od Pardubic stojí zámek, jehož nejstarší část bývala součástí augustiniánského kláštera vystavěného už na konci 14. století.

V 16. století zámek zí...

Lanškroun
3.8 km
Třebovské stěny
Turistika

Nedaleko České Třebové ve východních Čechách se nachází Třebovské stěny, asi 5 kilometrů dlouhý zalesněný hřbet.

Stěny, jejichž nejvyšším vrcholem je Palice (613 m n. m....

Česká Třebová
4.2 km
Rozhledna Mariánka
Rozhledny

U Horní Čermné severně od Lanškrouna najdou návštěvníci severovýchodních Čech 503 metrů vysokou Mariánskou horu s rozhlednou.

23 metrů vysoká rozhledna Mariánka byla vy...

Lanškroun
5.3 km
Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy
Turistika

U Lanškrouna západně od Šumperka na severní Moravě najdou návštěvníci zajímavou naučnou stezku, která je provede nádhernou krajinou údolí Moravské Sázavy, táhnoucím se me...

Lanškroun
8.3 km
Naučná stezka Údolím Skuhrovského potoka
Turistika

U České Třebové se bude líbit všem, kteří se chtějí projít nádhernou krajinou podél podhorského potoka a ještě se u toho dozvědět spoustu zajímavého. Na naučné stezce Údo...

Česká Třebová
9.3 km
Městské muzeum Česká Třebová
Muzea a historie

V České Třebové, jen co by kamenem dohodil od Svitav, sídlí muzeum, které návštěvníkům představí město coby důležitý dopravní uzel.

Městské muzeum Česká Třebová si pro z...

Česká Třebová