Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U obce Klokočí v jižní částí Klokočských skal se rozkládá stejnojmenná přírodní rezervace. Naučná stezka Klokočské skály, která jí vede, potěší milovníky procházek nádhernou přírodou, kteří se chtějí dozvědět něco nového.

Naučná stezka byla otevřena teprve před několika lety, je dlouhá 3,7 kilometru a návštěvníci na ní najdou 8 zastavení s informačními tabulemi.

Trasa je poměrně netradiční: není okružní a nemá jeden cíl, ale už u počátečního rozcestí Klokočské průchody se větví do dvou samostatných cest. Ta první vede po žluté turistické značce kolem jeskyně Postojná přes Zelený, ta druhá potom po červené kolem Lužické poruchy, na Pánvičku a k rozcestí Zdenčina Skála s 10metrovým skalním útvarem, z něhož se otevírají nádherné výhledy do okolí.

Naučná stezka začíná v Klokočí a vede členitým terénem se schody, pro rodiče s kočárky tak není vhodná. Komu by procházka nestačila, může se podívat ještě ke zřícenině hradu Roštejna. Nejbližší železniční stanice je v Dolánkách, odkud je to do Klokočí ale ještě více než 6 kilometrů pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Klokočí (okres Semily)
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.60065, 15.21856)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Klokočské skály

0.7 km
Jeskyně Postojna - Amerika
Jeskyně

V Českém ráji v Klokočských skalách se při silnici z Turnova na Rotštejn nachází jeskyně Postojna, nazývaná také Amerika, nejznámější z několika jeskyní v oblasti.

Hlavn...

Klokočí
0.8 km
Zřícenina hradu Rotštejn
Zříceniny

Rotštejn je zřícenina skalního hradu ze 13. století na okraji přírodní rezervace Klokočské skály. Zřícenina je částečně zděná a částečně vtesaná do bloků pískovcových ska...

Mírová pod Kozákovem
2.0 km
Rozhledna Dubecko
Rozhledny

V obci Dubecko nedaleko od Mírové pod Kozákovem v severních Čechách stojí na stejnojmenném kopci v nadmořské výšce 399 metrů rozhledna Dubecko.

50 metrů vysoká železná t...

Mírová pod Kozákovem
3.2 km
Zřícenina hradu Zbirohy
Zříceniny

Zbirohy (též Zbiroh) je zřícenina hradu ze 14. století nad řekou Jizerou. Koncem 14. století se majitel hradu vzbouřil proti králi Václavovi IV. a ten reagoval rychle - Z...

Koberovy
3.2 km
Rozhledna u chaty Kozákov
Rozhledny

Na nejvyšší hoře Českého ráje se nachází stejnojmenný vysílač a rozhledna v jednom. Pod nimi najdete už od 30. let 20. století Riegrovu turistickou chatu.

Z vyhlídkového...

Radostná pod Kozákovem
3.3 km
Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova
Muzea a historie

V Dolánkách u Turnova v severních Čechách se rozkládá pobočka Muzea Českého ráje, Dlaskův statek.

Na návštěvníky tady čeká ukázka tradiční lidové architektury turnovskéh...

Turnov
3.3 km
Dům přírody Českého ráje
Muzea a historie

V Dolánkách u Turnova se na okraji Klokočských skal v severních Čechách nachází Dům přírody Českého ráje. Svůj domov našel v budově bývalé školy a návštěvníkům nabízí jed...

Turnov
3.5 km
Besedické skály
Turistika

U obce Koberovy jižně od Jablonce nad Nisou v severních Čechách se nachází labyrint pískovcových skal a formací. Besedické skály leží nad levým břehem řeky Jizery na územ...

Koberovy