Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U obce Lesná v severní části Českého lesa se na samé hranici Česka se sousedním Německem nachází naučná stezka, která své návštěvníky seznámí se slavnou sklářskou minulostí regionu.

Naučná stezka Historie sklářství dá zájemcům nahlédnout do způsobu života místních obyvatel, kteří se tady začali usazovat a zakládat sklárny už v 17. století. Stezka je provede Starou knížecí hutí, jedinou sklářskou obcí, která tady po odsunu německého obyvatelstva po druhé světové válce zůstala. U Huťského rybníka je dosud možné nasbírat úlomky bleděmodrého skla a do Ostrůvku, kudy stezka také vede, je to odsud asi 5 kilometrů. Na stezce jsou vidění ruiny Anenské brusírny a Anenské leštírny, ale také leštírenský stroj Arnoštovy leštírny, který je dnes technickou památkou.

Nenáročná naučná stezka jde po lesních cestách, je dlouhá asi 6 kilometrů a nabízí celkem 12 zastavení s informačními tabulemi a je vhodná nejen pro pěší, ale také pro cyklisty a v zimě si ji mohou sjet i běžkaři. Kdo by se po cestě unavil, může si odpočinout v hezkém altánku na místě, kde dříve stávala obec Stoupa.

Stezka je okružní a začíná a končí ve Staré knížecí huti, kam se dá dojet autem.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lesná (okres Tachov)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.72159, 12.46886)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Historie sklářství

3.8 km
Zřícenina hradu Šelmberk
Zříceniny

Šelmberk (též Starý zámek) je zaniklý hrad ze 14. století v Českém lese nedaleko německých hranic. Pohnutky, které vedly k vybudování malého hradu v pustých pohraničních ...

Lesná
4.2 km
Naučná stezka rašeliništěm Podkovák
Turistika

Jihozápadně od Tachova v západních Čechách se na samé hranici se sousedním Německem rozkládá přírodní rezervace Podkovák. Rašeliniště v severní části Českého lesa je domo...

Tachov
4.9 km
Rozhledna na vrchu Havran
Rozhledny

U obce Lesná v severní části Českého lesa se na samé hranici se sousedním Německem k nebi vypíná nejvyšší vrchol Tachovska, 895 metrů vysoký vrch Havran.

Stojí na něm 24...

Lesná
5.4 km
Naučná stezka Vodní svět
Jiné atrakce

U obce Lesná na Tachovsku najdou návštěvníci západních Čech, jen co by kamenem dohodil od hranic se sousedním Německem, hezkou naučnou stezku. Ta je seznámí s jedinečným ...

Lesná
6.1 km
Naučná stezka Lesná
Turistika

V Lesné u Tachova v západních Čechách se v severní části Českého lesa nachází pěkná naučná stezka, která návštěvníky seznámí s historií osídlení oblasti, ale také její př...

Lesná
8.5 km
Vyhlídková naučná stezka
Turistika

V Rozvadově v západních Čechách na samé hranici Česka se sousedním Německem si na své přijdou ti, kteří se při procházce v přírodě chtějí pokochat nádhernými výhledy.

V...

Rozvadov
12.7 km
Rozhledna Milíře
Rozhledny

Nedaleko Rozvadova u německých hranic stojí pod kopcem Tomáška u obce Milíře telekomunikační vysílač s vyhlídkovou plošinou.

Z 30metrové kovové konstrukce s vyhlídkou ve...

Rozvadov
13.2 km
Rozhledna Vysoká
Rozhledny

U Tachova v západních Čechách stojí nedaleko hraničního přechodu Rozvadov 564 metrů vysoký vrch Vysoká s pěknou rozhlednou.

Rozhledna je vysoká metrů 28,5 metru, kdo po ...

Tachov