Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Obec Churáňov na území Chráněné krajinné oblasti Šumava je domovem 6,5 kilometru dlouhé naučné stezky, vedoucí jejím okolím. Naučná stezka je okružní a začíná a končí v Zadově u hotelu Churáňov.

Stezka je kombinací lesních a lučních cest, pěšin a částečně také asfaltek a nikdo se na ní díky klasickým zelenobílým značkám neztratí. Návštěvníci na ní najdou deset zastavení, v rámci nichž se seznámí s ohroženými živočichy Šumavy, chráněnou krajinnou oblastí, typickou venkovskou architekturou, nebo se životem a dílem spisovatele Šumavy Karla Klostermanna.

Stezka vede kolem Klostermanovy skály a podél říčky Losenice a její nejvyšší bod se nachází jen těsně pod vcholem Churáňovského vrchu v nadmořské výšce 1 118 metrů, na němž stojí známá meteorologická stanice.

Unavení turisté se mohou těšit na odpočívadla, koho zajímá, co se kolem něj vypíná k nebi, potom na tabulky s panoramaty.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Nové Hutě
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.06973, 13.61903)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Churáňov

0.4 km
Lanový park Zadov
Adrenalinové atrakce

V Zadově na Šumavě se nachází dobrodružné centrum, kde si na své přijde celá rodina, parta přátel nebo firemní kolektiv.

Lanové centrum PROUD nabízí lanové přechody, dře...

Stachy
1.0 km
Lanovka Zadov - Kobyla
Jiné atrakce

U Churáňova na území Národního parku Šumava v jihozápadních Čechách se rozkládá Lyžařský areál Zadov, jedno z nejznámějších středisek v celé oblasti. Myslet si ale, že se...

Stachy
1.1 km
Lyžařský areál Zadov
Lyžování

U Churáňova v jihozápadních Čechách leží v podhůří Šumavy Lyžařský areál Zadov. Na Zadově a Churáňově čeká na příznivce lyžování a snowboardingu hned sedm sjezdovek o cel...

Stachy
1.2 km
Rozhledna na skokanském můstku Churáňov
Rozhledny

V lyžařském areálu Zadov u Churáňova na Šumavě se k nebi v nadmořské výšce asi 1 077 metrů vypíná mohutná rozhledna, vzniklá z bývalého skokanského můstku.

Můstek byl vy...

Stachy
4.2 km
Ski areál Nové Hutě
Lyžování

U obce Nové Hutě v jižních Čechách leží v podhůří Šumavy stejnojmenné lyžařské středisko. Ski areál Nové Hutě si pro příznivce lyžování a snowboaringu připravil 1 050 met...

Nové Hutě
4.2 km
Hradiště Obří hrad
Turistika

Západně od obce Stachy u Nicova v jihozápadních Čechách se na území Šumavy k nebi vypínají pozůstatky hradiště z doby halštatské.

Obří hrad se nachází na vrchu Valy v n...

Stachy
4.6 km
Jezerní slať s vyhlídkovou věží
Rozhledny

Mezi osadami Kvilda a Horská Kvilda na Šumavě se rozkládá jedno z nejznámějších šumavských vrchovištních rašelinišť, Jezerní (někdy také Kvildská) slať.

Rašeliniště v n...

Kvilda
5.0 km
Hřibová rezervace
Zoologické a botanické zahrady

V obci Stachy v okrese Prachatice v podhůří Šumavy našla svůj domov zajímavá rezervace, z níž budou nadšení nejen milovníci hub. Hřibová rezervace je chráněná lokalita př...

Stachy