Popis atrakce

Obec Churáňov na území Chráněné krajinné oblasti Šumava je domovem 6,5 kilometru dlouhé naučné stezky, vedoucí jejím okolím. Naučná stezka je okružní a začíná a končí v Zadově u hotelu Churáňov.

Stezka je kombinací lesních a lučních cest, pěšin a částečně také asfaltek a nikdo se na ní díky klasickým zelenobílým značkám neztratí. Návštěvníci na ní najdou deset zastavení, v rámci nichž se seznámí s ohroženými živočichy Šumavy, chráněnou krajinnou oblastí, typickou venkovskou architekturou, nebo se životem a dílem spisovatele Šumavy Karla Klostermanna.

Stezka vede kolem Klostermanovy skály a podél říčky Losenice a její nejvyšší bod se nachází jen těsně pod vcholem Churáňovského vrchu v nadmořské výšce 1 118 metrů, na němž stojí známá meteorologická stanice.

Unavení turisté se mohou těšit na odpočívadla, koho zajímá, co se kolem něj vypíná k nebi, potom na tabulky s panoramaty.

ubytování Nové Hutě
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.06973, 13.61903)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Churáňov

0.4 km
Lanové centrum PROUD Zadov
Adrenalinové atrakce

V Zadově na Šumavě se nachází dobrodružné centrum, kde si na své přijde celá rodina, parta přátel nebo firemní kolektiv.

Lanové centrum PROUD nabízí lanové přechody, dře...

Stachy
1.1 km
Lyžařský areál Zadov
Lyžování

U Churáňova v jihozápadních Čechách leží v podhůří Šumavy Lyžařský areál Zadov. Na Zadově a Churáňově čeká na příznivce lyžování a snowboardingu hned sedm sjezdovek o cel...

Stachy
4.2 km
Ski areál Nové Hutě
Lyžování

U obce Nové Hutě v jižních Čechách leží v podhůří Šumavy stejnojmenné lyžařské středisko. Ski areál Nové Hutě si pro příznivce lyžování a snowboaringu připravil 1 050 met...

Nové Hutě
8.0 km
Klostermannova rozhledna
Rozhledny

Na šumavském vrcholu Javorník stojí Klostermannova rozhledna, kamenná vyhlídková věž s později vybudovanou betonovou nástavbou.

40metrová stavba byla pojmenována podle s...

Vacov
8.8 km
Ski areál Kašperské Hory
Lyžování

V Kašperských Horách v podhůří Šumavy leží v nadmořské výšce 794 metrů stejnojmenné lyžařské středisko. Ski areál Kašperské Hory si pro milovníky lyžování a snowboardingu...

Kašperské Hory
9.5 km
Muzeum historických motocyklů Kašperské Hory
Muzea a historie

V Kašperských Horách na jihozápadě Čech má v budově staré půdy ze 14. století své sídlo zajímavé muzeum, ve kterém se bude líbit hlavně příznivcům jednostopých vozidel.

...
Kašperské Hory
9.5 km
Muzeum Šumavy
Muzea a historie

V Podhůří Šumavy má v Kašperských Horách domov nevelké, ale zajímavé muzeum.

Muzeum Šumavy si pro návštěvníky připravilo stálou expozici, v rámci které si prohlédnou umě...

Kašperské Hory
10.2 km
Vodní elektrárna Čeňkova Pila
Muzea a historie

V Srní na Šumavě v jihozápadních Čechách se na řece Vydře nachází vodní elektrárny Čeňkova Pila a Vydra.

Historie malé vodní elektrárny Čeňkova Pila sahá až do poloviny ...

Srní