Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 30 minut.
Časová náročnost je přibližně 30 minut.

Jižně od Ústí nad Labem najdou návštěvníci severních Čech na břehu Labe Národní přírodní památku Vrkoč. Chrání zajímavý skalní útvar z olivinického čediče ve tvaru obráceného vějíře, který spadá až k hladině řeky.

Oblast, ležící na území Českého středohoří, si je možné projít také díky Juliově naučné stezce Větruše – Vrkoč, dlouhé asi 4 kilometry. Na její trase, která začíná u restaurace Větruše, je celkem devět zastavení s informačními tabulemi, které se zaměřují na historii a geologii, ale také ekologii a samozřejmě rostliny a živočichy Vrkoče.

Na 100 dlouhé stěně Vrkoče našla svůj domov přístupná vyhlídka, z níž se otevírají nádherné pohledy na řeku i do okolí, které je ale možné užít si také z několika dalších míst naučné stezky, odkud jsou vidět masiv Vysokého Ostrého nebo hrad Střekov.

Dostat se sem dá autem, zaparkovat je možné u hlavní silnice z Lovosic do údolí Labe. Kdo nemá vlastní dopravu, může je vlakem do Ústí nad Labem a odtud pokračovat pěšky po zelené turistické značce, odkud je to asi 3,5 kilometru.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Ústí nad Labem
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.63116, 14.04647)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Národní přírodní památka Vrkoč

0.4 km
Vaňovský vodopád
Vodopády

Nad obcí Vaňov u Ústí nad Labem v severních Čechách se nachází Vaňovský vodopád, nazývaný též Podlešínský.

Zájemci najdou vodopád takzvaných lávových proudů ve skalním k...

Ústí nad Labem
0.8 km
Masarykova zdymadla
Technické památky

Zdymadlo Střekov, známé jako Masarykova zdymadla, je vybudováno na Labi v Ústí nad Labem, bezprostředně pod hradem Střekovem. Pochází z počátku 20. století a jeho účelem ...

Ústí nad Labem
0.9 km
Hrad Střekov
Zříceniny

Majestátní hrad Střekov se vypíná na skále sto metrů nad hladinou Labe. Za deštivých nocí se prý po útesu škrábe duch mladé dcery hradního pána, která se zde kdysi skokem...

Ústí nad Labem
1.4 km
Termální koupaliště Brná
Koupání

Na letním koupališti Brná v přírodním areálu na břehu řeky Labe v Ústí nad Labem najdete hned několik bazénů s termální vodou o teplotě 30°C: plavecký bazén, dva bazény r...

Ústí nad Labem
2.5 km
Vysoký Ostrý
Turistika

V severozápadních Čechách se nad řekou Labe v Ústí nad Labem vypíná Vysoký Ostrý (587 m n. m.).

Na sopečném vrcholu, kde v 80. letech 19. století stávala dřevěná rozhled...

Ústí nad Labem
2.6 km
Naučná stezka Pod Vysokým Ostrým
Turistika

Stezka začíná u kaple sv. Anny v Brné a pokračuje do kopce Průčelskou roklí k Průčelskému vodopádu. Dále pokračuje k vyřím skalám a vyhlídce, odkud se Vám naskytne okouzl...

Ústí nad Labem
2.6 km
Střekovská vyhlídka
Rozhledny

Na vrchu Sedlo ve Střekově byste dříve našli válečnou protileteckou pozorovatelnu. Dnes tady stojí rozhledna Střekovská výhlídka.

Z 8metrové kamenné rozhledny s dřevěným...

Ústí nad Labem
3.4 km
Muzeum města Ústí nad Labem
Muzea a historie

V Ústí nad Labem v severozápadních Čechách sídlí muzeum, které šíří svých sbírek patří k nejvýznamnějším regionálním muzeím u nás.

Na návštěvníky tady čekají stálé expoz...

Ústí nad Labem