Kontakt
  • Hraniční přechod 483, Valtice
Popis atrakce

Ve Valticích na jižní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranic s Rakouskem, se nachází muzeum, které potěší hlavně milovníky vojenské a válečné historie.

Muzeum železné opony se zaměřuje na ostrahu hranic, a to od 1. republiky až po současnost, převažující část pak době takzvané železné opony (1951-89). Návštěvníci se mohou těšit na množství zajímavých artefaktů včetně uniforem, zbraní a výstroje i nespočet dobových fotografií. Velkým lákadlem jsou pak rekonstrukce železné opony nebo opravdová cela.

Muzeum je možné prohlédnout si s průvodcem, větší skupiny sem pak mají možnost po domluvě zavítat i mimo běžnou otevírací dobu, v nabídce jsou dokonce i noční prohlídky.

Až k muzeu se dá dojet autem, a to po silnici z Valtic na Schrattenberg a Úvaly, parkoviště je k dispozici. Na své si přijdou i příznivci jízdy na kole - prochází tudy hned několik cyklotras včetně páteřní trasy Greenways Praha-Vídeň nebo ještě příjemnější vinařské cyklostezky. Ze stanice vlaku ve Valticích je to sem asi 3kilometrová procházka.

ubytování Valtice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.73867, 16.73319)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum železné opony

0.0 km
Naučná stezka bosou nohou
Turistika

Jihozápadně od Valtic na jižní Moravě našla na samé hranici Česka s Rakouskem svůj domov jedinečná naučná stezka. Stezka bosou nohou byla otevřena teprve v roce 2013 a z ...

Valtice
1.7 km
Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny
Muzea a historie

Jihomoravské Valtice na samé hranici s Rakouskem jsou domovem zajímavého Muzea vinařství, zahradnictví a krajiny".

Muzeum, sídlící v budově z druhé poloviny 17. století,...

Valtice
1.7 km
Zámek Valtice
Hrady a zámky

V jihomoravských Valticích v okrese Břeclav stojí zámek, zapsaný jako součást Lednicko-valtického areálu na seznam UNESCO.

Už ve 13. století se na místě dnešního zámku n...

Valtice
8.0 km
Lanové centrum PROUD Břeclav
Adrenalinové atrakce

V Břeclavi na jižní Moravě se v Parku Hájenka v prostředí valtického lesa nachází Lanové centrum PROUD.

Kromě lanového parku s vysokými překážkami je v Břeclavi k dispoz...

Břeclav
8.4 km
Svět divočiny
Zoologie a botanika

V centru Lednice na jižní Moravě, jen co by kamenem dohodil od Lednicko-valtického areálu, se nachází Svět divočiny. Pojmenována tak byla příhodně výstava fotografií z ex...

Lednice
8.7 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice
8.8 km
Zámek Lednice
Hrady a zámky

Na pravém břehu řeky Dyje v jihomoravské Lednici stojí zámek, zapsaný spolu s valtickým areálem na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historie lednického panství sahá až ...

Lednice
8.8 km
Zámecký palmový skleník
Zoologie a botanika

V areálu lednického zámku na jižní Moravě se nachází jeden z nejznámějších skleníků v České republice. Zámecký skleník byl postaven v polovině 19. století na místě bývalé...

Lednice