Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Jihomoravské Valtice na samé hranici s Rakouskem jsou domovem zajímavého Muzea vinařství, zahradnictví a krajiny".

Muzeum, sídlící v budově z druhé poloviny 17. století, je pobočkou Národního zemědělského muzea v Praze. Na návštěvníky tady čekají hned tři stálé výstavy.

Expozice "Historické vinařské lisy a nářadí" dokumentuje dlouhý vývoj technologie zpracování hroznů a zájemci si tady mohou prohlédnout nejen moderní kovové lisy, ale také ty dřevěné historické, z nichž nejstarší pochází z roku 1719. Nechybí malý kládový lis, podomácku vyrobený lis z roku 1910 nebo ukázky vinařských dřevěných sudů.

V rámci expozice "Krajina Lednicko-valtického areálu" je možné seznámit se s přírodou a především živočichy okolí Valtic, zapsaného na seznam UNESCO.

Poslední expozice nese název "Historický vývoj ovocnictví, zelinářství a vinařství" a v centru jejího zájmu jsou historické zahradnické nářadí a nástroje. Zajímavostí jsou pak parafínové modely ovoce a zeleniny.

Muzeum pořádá řadu dalších krátkodobých výstav a tematických programů.

Může se Vám hodit: ubytování Valtice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.74103, 16.75645)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny

0.1 km
Zámek Valtice
Hrady a zámky

V jihomoravských Valticích v okrese Břeclav stojí zámek, zapsaný jako součást Lednicko-valtického areálu na seznam UNESCO.

Už ve 13. století se na místě dnešního zámku n...

Valtice
1.7 km
Muzeum železné opony
Muzea a historie

Ve Valticích na jižní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranic s Rakouskem, se nachází muzeum, které potěší hlavně milovníky vojenské a válečné historie.

Muzeum želez...

Valtice
1.8 km
Naučná stezka bosou nohou
Turistika

Jihozápadně od Valtic na jižní Moravě našla na samé hranici Česka s Rakouskem svůj domov jedinečná naučná stezka. Stezka bosou nohou byla otevřena teprve v roce 2013 a z ...

Valtice
6.2 km
Lanové centrum Hájenka
Adrenalinové atrakce

V Břeclavi na jižní Moravě se v Parku Hájenka v prostředí valtického lesa nachází Lanové centrum PROUD.

Kromě lanového parku s vysokými překážkami je v Břeclavi k dispoz...

Břeclav
6.8 km
Apollonův chrám s vyhlídkou
Jiné atrakce

U Lednice na jižní Moravě stojí na návrší na břehu Mlýnského rybníka jedna z architektonických památek Lednicko-valtického areálu, Apollonův chrám.

Apollonův chrám byl ...

Lednice
7.1 km
Naučná stezka Lednické rybníky
Turistika

Jižně od Lednice mezi Břeclaví a Mikulovem se návštěvníci jižní Moravy mohou těšit na hezkou procházku kolem nádherných rybníků. Okolo Lednických rybníků tady vede naučná...

Lednice
7.3 km
Svět divočiny
Zoologie a botanika

V centru Lednice na jižní Moravě, jen co by kamenem dohodil od Lednicko-valtického areálu, se nachází Svět divočiny. Pojmenována tak byla příhodně výstava fotografií z ex...

Lednice
7.6 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice