Kontakt
  • Vedrovice 326, Vedrovice
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V obci Vedrovice jen pár kilometrů od Moravského Krumlova se nachází zajímavé muzeum, kde se bude líbit především příznivcům dávné historie. Vedrovice a jejich okolí prosluly svými četnými archeologickými nálezy, a tak není divu, že se místní muzeum věnuje právě jim.

V muzeu jsou k vidění zejména sbírky předmětů z období středoevropského neolitu z doby 6-4 tisíce let před naším letopočtem, kterými se zabývá expozice "Vedrovice před 6000 lety - o životě zemědělců, o pohřbívání". Výstavu doplňuje druhá stálá expozice, věnující se naopak lokalitě Krumlovského lesa, kde se těžil kámen rohovec, a to v době, kdy už místní lidé znali bronz a železo.

Komu by to nestačilo a do Vedrovic zavítal v sezóně, může se těšit na expozici "Venkovská stodola" s předměty z přelomu 19. a 20. století, jako jsou například historické zemědělské stroje, ale také nástroje řemeslníků nebo věci, které naši předci denně používali. Hlavně děti si užijí zábavný kvíz, za jehož vyplnění mohou získat sladkou odměnu.

Muzeum sídlí v budově bývalé fary a je spojené s informačním centrem a vedrovickou knihovnou. Snadno se sem dá dojet autem, nejbližší železniční stanice je v asi 3 kilometry vzdálených Rakšicích.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Vedrovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.02026, 16.37657)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum Vedrovice

5.6 km
Městské muzeum a Galerie Knížecí dům
Muzea a historie

V Moravském Krumlově čeká na návštěvníky městský palác z přelomu 16. a 17. století, ve kterém dnes sídlí zajímavé muzeum a galerie.

Městské muzeum a galerie Knížecí palá...

Moravský Krumlov
8.6 km
Rozhledna Alfonse Muchy
Rozhledny

Na jižním okraji Ivančic u Brna stojí stojí nad řekou Jihlavou rozhledna Alfonse Muchy, nazývaná podle kopce, na kterém se nachází, někdy také Réna.

Rozhledna pochází už...

Ivančice
8.7 km
Hrad a zámek Dolní Kounice
Hrady a zámky

Na kopci nad řekou Jihlavou v Dolních Kounicích se k nebi vypíná stejnojmenný renesanční zámek.

Původně hrad Dolní Kounice je zmiňován už ve 12. století, v 16. a 17. sto...

Dolní Kounice
8.8 km
Klášter Rosa coeli
Sakrální památky

Zřícenina ženského kláštera premonstrátek Rosa coeli (z latiny Růže nebes) se nachází na okraji města Dolní Kounice. Jeho areál se zříceninou klášterního kostela a s baro...

Dolní Kounice
9.0 km
Muzeum v Ivančicích
Muzea a historie

Jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Brna, našla své sídlo pobočka Muzea Brněnska, Muzeum v Ivančicích.

Muzeum vzniklo už na konci 19. století a patří tak k jedněm ...

Ivančice
11.3 km
Menšíkova rozhledna u Hlíny
Rozhledny

V malebném koutě jižní Moravy, nedaleko obce Hlína a jihozápadně od metropole Moravy, Brna, se tyčí pozoruhodná stavba - dvacetidvoumetrová rozhledna. Tato rozhledna není...

Hlína
12.0 km
Duhový svět - zábavní park pro nejmenší
Jiné atrakce

Součástí zábavního parku Permonium je Duhový svět - environmentální park pro nejmenší děti, zaměřený na ekologii a ochranu životního prostředí.

Srdcem tohoto přírodního...

Oslavany
12.2 km
Zřícenina hradu Templštejn
Zříceniny

Templštejn je zřícenina hradu ze 13. století asi 3 kilometry od obce Jamolice. Je to jeden z mála hradů založených řádem templářů na Moravě. Ve 14. století byl templářský...

Jamolice